VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS MERO IR TARYBOS
ATASKAITA
2017 04 – 2018 04

Vilniaus meras Remigijus Šimašius:

Vilnius yra nuostabus miestas, nes jis yra istorinis, žalias ir inovatyvus. Mano tikslas – stiprinti visus šiuos elementus ir jų pagrindu kurti Vilnių.

Kurti mieste ir kurti miestą – kažin ar gali būti įdomesnė veikla. Bet kūrybai būtinos tam tikros sąlygos. Aš ir mano komanda dvejus metus intensyviai dirbome, kol iš skylėto ir apie problemas nuolat kalbančio Vilniaus šį puikų miestą pagaliau pavertėme kuriančiu ir kalbančiu apie ateitį. Praėję metai buvo reikšmingi įvykusiu persilaužimu – tai reprezentuoja ir įspūdingai gerėjantys statistikos duomenys, ir atmosfera gatvėse, ir ambicingi projektai. Tačiau grėsmės nesibaigia – išsprendus finansines problemas, Vilnius susiduria su išorės bandymu riboti jo laisvę, reguliuoti miestiečių gyvenimą, biurokratines taisykles iškeliant aukščiau laisvės ir kūrybos. Galiu užtikrinti – šis puikus miestas visada buvo laisvės bastionas, tokiu išliks ir toliau. Aš asmeniškai darau ir darysiu viską, kad vilniečiams tai būtų geriausia vieta gyventi ir jaustis laisvais.

Pastarieji metai, manau, tai įrodė – geriausi pokyčiai ateina tada, kada mes patys kuriame savo miestą. Tokį, kokio jo norime, o ne kokio kažkam reikia.

Už laisvės miestą – Vilnių!

Vicemerė Edita Tamošiūnaitė:

Kuruodama ypatingai svarbią ir man labai artimą švietimo sritį, skiriu ypatingą dėmesį švietimo ugdymo kokybei, saugios ugdymo aplinkos kūrimui, ugdymo priemonių įsigijimui, sensorinių kambarių ikimokyklinėse įstaigose įkūrimui. Džiaugiuosi, kad pastarieji metai šiose srityse atnešė teigiamų pokyčių: įsteigti nauji etatai darželių auklėtojams ir mokytojų padėjėjams, sukurtos naujos vietos darželiuose, pedagogams sudarytos patrauklios sąlygos tobulinti savo kvalifikaciją.

Vicemeras Linas Kvedaravičius:

Pastarųjų metų Vilniaus miesto pokyčiai: prasidėjęs viešojo transporto atnaujinimas, pėsčiųjų ir dviračių takų tvarkymas bei aplinkos gerinimo programos spartus vystymas padarė sostinę daug patogesniu miestu gyventi ir svečiuotis. 2018 metais dar daugiau pastangų ir lėšų skirsime jau trečius metus įgyvendinamai gyvenamosios aplinkos gerinimo programai. Per ateinančius metus planuojame išasfaltuoti tiek gatvių, kiek per visą praėjusią kadenciją.

Vicemeras Gintautas Paluckas:

Nors praėjusių ir šių metų pradžioje Seimo bei Vyriausybės sprendimai įnešė nemažai sumaišties socialinės apsaugos, vaiko teisių ir sveikatos srityse, tačiau savivaldybės įstaigos su iššūkiais susitvarkė. Vaiko teisių apsaugos funkcijos perskirstomos sėkmingai, socialinių darbuotojų atlyginimai didėjo nuo 20 iki 40 procentų, vaiko pinigų paraiškų lavina sukontroliuota, eilės prie šeimos gydytojų kabinetų trumpėja, socialinio būsto laukiančių skaičius nuosekliai mažėja. 2018 m. didės piniginė socialinė parama, o pagalba globėjų bei socialinės rizikos šeimoms bus toliau plečiama.

Dalintis Facebooke