2015-aisiais „Air Lituanica“ numato plėtrą

Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ 2014 metais pervežė daugiau nei 132 tūkst. keleivių, per visą veiklos laikotarpį – daugiau nei 182 tūkst., o kitais metais planuoja perkopti 200 tūkst. pervežtų keleivių skaičių ir plėsti savo skrydžių geografiją.

Į 2014 m. vykusius „Air Lituanica” skrydžius buvo parduota daugiau nei 140 tūkst. bilietų. Vidutinė bilieto kaina į vieną pusę be oro uosto mokesčių yra 84 Eur / 290,04 Lt. Daugiausiai keleivių pervežta Talino kryptimi – 27 tūkst., antroje vietoje Paryžius – 22,5 tūkst., paskui seka Berlynas ir Miunchenas po 20 tūkst. keleivių. Per metus „Air Lituanica” pervežė net 11,5 tūkst. tranzitinių keleivių, kurie per Vilniaus oro uostą keliavo iš arba į Taliną.

„Talino maršruto sėkmė geriausiai iliustruoja, kad mūsų pasirinkta strategija orientuotis į keliaujančiuosius darbo reikalais, veikia. Ta linkme dirbame ir toliau, sausio mėnesį pradedame skrydžius iš Vilniaus į Stokholmo Broma oro uostą – patogūs rytiniai ir vakariniai skrydžiai į Švedijos sostinės centre esantį oro uostą pirmiausiai skirti dažnai keliaujantiems darbo reikalais“, – sako „Air Lituanica“ komercijos direktorius Simonas Bartkus.

Jis priduria, kad 2014 m. įsibėgėjo ir „Air Lituanica“ Vokietijos kryptys – Berlynas ir Miunchenas, kurios ypač traukia atvykstamąjį turizmą, o 2015 m. planuojamas ir tolimesnis augimas šiomis kryptimis – planuojama pasiūlyti daugiau skrydžių į Vokietijos miestus.

Tarp tradicinių oro linijų bendrovių, skraidančių Vilniaus oro uoste, „Air Lituanica” užima 11-12 proc. rinkos dalį. Tarptautiniame Vilniaus oro uoste šiais metais keleivių srautas išaugo 10 procentų.

Pirmas „Air Lituanica“ skrydis įvyko 2013 m. birželio 30 d. Skrydžius pradėjusi vos keliomis kryptimis, 2013 metus užbaigė savo skrydžių žemėlapyje turėdama 4 reguliarias kryptis, šiandien kompanija skraido aštuoniais tiesioginiais reguliariais maršrutais iš Vilniaus į didžiuosius Europos oro uostus. Vasario 14 d. buvo pradėti skrydžiai į Paryžiaus Šarlio de Golio oro uostą, kovo 12 d. startavo Talinas, tada vasaros sezonui buvo pasiūlyti skrydžiai į Bilundą, Geteborgą ir Malmę, paskutinėmis vasaros dienomis sugrįžo Amsterdamo maršrutas. Didžiųjų metų švenčių laikotarpiu – nuo gruodžio 19 d. iki sausio 4 d. – oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ vykdė tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Londoną, Edinburgą ir Geteborgą. Sausio 26 d. prasidės skrydžiai į Stokholmą.

Pirmąją svarbią keleivių pervežimo sukaktį bendrovė minėjo pačioje 2014 m. pradžioje, sausio 2 d., kai „Air Lituanica“ skrydyje į Briuselį buvo užfiksuotas 50 000-asis keleivis. Pirmojo kompanijos gimtadienio išvakarėse, birželio 29 d., „Air Lituanica“ jau skaičiavo 100 000-ąjį keleivį. Spalio 15 d., 150 000-uoju bendrovės keleiviu tapo užsienietis keleivis, skridęs iš Vilniaus į Berlyną.