Kalėdinių švenčių kulminacija – tradicinės Trijų Karalių eitynės

Jau 15-us metus iš eilės sausio 6 dieną nuo 16.30 val. Vilniaus senamiesčio gatvėmis – nuo Aušros vartų iki Katedros aikštės – vyks Trijų karalių eitynės.

Karališka procesija – tai trijų metrų aukščio karūnuotos figūros: Kasparas, Merkelis, Baltazaras bei juos lydintys Biblijinio epizodo veikėjai: Archangelas su angeliukais, pora piemenų su karvėmis ir kiti. Eisenos metu Karaliai miestui tradiciškai linkės derlingų ir sėkmingų metų.

Eitynių pabaigoje, 17.00 val., Katedros aikštėje vyks Biblijinio siužeto mini spektaklis „Betliejus“, kuriame vaidins eisenoje matyti personažai ir kiti veikėjai, lauksiantys ateinančiųjų į aikštę karalių. Spektaklyje aktoriai perteikia žinomą legendą apie tris išminčius, kurie atnešė aukso, smilkalų ir miros, taip pagarbindami gimusį Kristų.

Apie 18 val. Trys Karaliai aplankys Vilniaus mokytojų namų kiemelį, kur palaimins susirinkusius vaikus, išlydinčius žaliaskares iki kitų metų į mišką.

Trys karaliai su svita keliaujantys Vilniaus gatvėmis – tradicinis reginys, sulaukiantis dėmesio bet kokiu oru, pritraukiantis ne tik miesto gyventojus, bet ir svečius.

Renginį organizuoja Vilniaus senamiesčio teatras.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt