Savivaldybėje – tapybos darbų paroda „Nuostabos traukinys“

Savivaldybėje eksponuojama Leonardo Mikalojaus Roko Tūro (g. 1982 m.) tapybos darbų paroda „Nuostabos traukinys”.

Baigęs audiovizualinio meno studijas Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje 2009 m., parodos autorius jau kelis metus bando ieškoti saviraiškos tapyboje. Ankstesniuose paveiksluose išryškėjo reljefiškai kuriamas figūrų ir vaizdinių judėjimas, augaliniai motyvai, o dabar pasukta prie laisvos šiuolaikinės abstrakcijos.

Pastaruoju metu kūriniuose vyrauja asimetriška kompozicija, minimalistinė forma, žmogaus ar atskirų jo kūno dalių vaizdavimas.

Atvirkštinė perspektyva neigia logiškai suvokiamus atstumus, taip sustiprindama perteikiamus pojūčius. Ypač ryškūs akcentai sodrioje drobės plokštumoje „Mėlynas koziris“, „Aš įveikiau neviltį“ – iš griūvančio ir kraujuojančio pasaulio išnyranti maža žmogaus figūra gali būti traktuojama kaip autoriaus gyvenimo ir kūrybos motto.

Drastiškais aliejaus ar akrilo dažų potėpiais kuriamos erdvinės impresijos tampa geometrinių formų vaizdiniais rusvo kolorito paveiksle „Daugiaaukštis“, kuris buvo gerai įvertintas Lietuvos dailininkų sąjungos rengtoje Vilniaus tapytojų parodoje „Menininkas ir miestas” (2012 m.). Paveikslas „Gėris nugali blogį” eksponuotas ir Gdynėje – tarptautiniame Europos tapytojų konkurse “Jūros spalvos” (2012 m.). Be dalyvavimo jungtinėse parodose autorius yra surengęs septynias asmenines parodas.

Parodą bus galima apžiūrėti iki sausio 16 dienos.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]