Katedros aikštėje stačiatikiai šventė Kalėdas

Vilniaus rusų bendruomenė ir stačiatikybės tradicijų puoselėtojai Katedros aikštėje, prie eglutės surengė Šv. Kalėdų šventę.

„Džiaugiuosi, kad jau kelintus metus čia, Vilniaus vienoje svarbiausių ir pagrindinių aikščių švenčiame stačiatikių Šv. Kalėdas. Norisi šiandien pacituoti garsų Lietuvos išeivijos poetą, publicistą, vertėją Tomą Venclovą, kuris apie Vilnių rašė: „Be tų septynių istorinių, tradicinių tautų, turime dar mažiausiai dvidešimt kitų, ir ačiū Dievui, kad tą vaivorykštę turime. Joje yra Vilniaus stiprybė ir Lietuvos stiprybė. Mano manymu, be tautų Lietuva būtų žymiai nuobodesnė ir žymiai mažiau vertinga“. Sveikinu visus ir linkiu, kad mūsų mieste visiems būtų gera ir patogu gyventi, kad kiekvienas jaustųsi svarbus ir reikalingas. Šilumos ir meilės jūsų namams, Tikiu, kad ši graži atgimusi tradicija Vilniuje gyvuos“, – susirinkusius sveikino Vilniaus meras Artūras Zuokas,

Taip pat visus sveikino ir stačiatikių bažnyčios atstovas, vyko teatralizuotas vaidinimas, atvyko Senelis Šaltis, koncertavo romų dainininkas Ištvan Kvik su grupe „Sare Roma“, Birutė Dambrauskaitė, Igoris Jarmolenka, Liubov Voroncova, pasirodė šokių kolektyvai: Andrejaus Procivo „Andre Dance“, Ingos Gurejevos „Fantazija“, senjorų ansamblis.

Šventę surengė Vilniaus miesto savivaldybės tautinių bendrijų ir savivaldos plėtojimo komitetas, Lietuvos rusų mokyklų mokytojų asociacija, Vilniaus miesto visuomeninės organizacijos.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]