Rotušėje – M. K. Čiurlionio jubiliejinių metų pradžios renginys „M. K. Čiurlionis Vilniuje“

2015 m. sausio 7 d. 18.00 val. Vilniaus Rotušėje vyks M. K. Čiurlionio jubiliejinių metų pradžios renginys „M. K. Čiurlionis Vilniuje“.

Šis pirmasis vizitas į Vilnių buvo lemtingas Čiurlionio gyvenime ir veikloje: nuo 1907 metų rudens apsigyvenęs istorinėje Lietuvos sostinėje, Čiurlionis taps vienu pagrindinių kultūrinių ir kūrybinių to meto Vilniaus lietuviškųjų iniciatyvų kūrėju ir aktyviu dalyviu.

Čiurlionio laiškai, jo mintys ir straipsniai, amžininkų atsiminimai apie Čiurlionio būdą, grojimą, bendravimą, reakcija į jo “įstabiuosius paveikslus”, o taip pat senosios Vilniaus nuotraukos, Čiurlionio paveikslai ir muzika, gimusi kompozitoriui ir dailininkui nuolat migruojant tarp Varšuvos, Leipcigo, Druskininkų, Vilniaus ir Peterburgo, tapo atspirties tašku programos “Čiurlionis Vilniuje” kūrėjams pianistams Rokui Zubovui, Artūrui Anusauskui ir aktoriui Aidui Giniočiui.

Vakaro metu susipins akademinė ir džiazo muzika, gyvas žodis ir video instaliacijos. Taip pat bus pristatyti pagrindiniai jubiliejinių metų Čiurlioniui skirti akcentai.

Vakarą rengia M. K. Čiurlionio namai, bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybe ir Vilniaus Rotuše. Įėjimas laisvas.

2015 metais minėsime 140-ąsias Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metines. Kaip ir kiekvieni didžiojo Lietuvos genijaus jubiliejiniai metai, šie taip pat nešykštės svarbių Čiurlioniui skirtų renginių, projektų, įvykių Lietuvoje ir už jos ribų.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt