Savivaldybė pradėjo procedūras dėl prekybos alkoholiu laiko apribojimo Vingrių g. 17 bare

Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo procedūrą ir, gavusi policijos pritarimą, teiks Tarybai sprendimą dėl prekybos alkoholiu laiko apribojimo bare Vingrių g. 17.

„Visi kartu turime stengtis, kad Vilniuje nebūtų agresijos, kuri yra nepateisinama. Fizinė jėga yra ne argumentas, bet silpnumas. Vilnius turi būti taikos, sutarimų miestas, todėl visuomenę raginu būti nepakantiems agresijai ir ją pastebėjus kuo operatyviau pranešti policijai, savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui“, – sakė sostinės meras Artūras Zuokas.

Sostinės meras A. Zuokas taip pat siūlo Seimui tobulinti įstatymus, kad ateityje būtų galima išvengti daugybės skaudžių įvykių.

„Dabar savivaldybės gali riboti laiką tik jau veikiančioms prekybos alkoholiniais gėrimais vietoms, bet negali pačios nustatyti laiko ar jo riboti dar prieš išduodant licencijas. Įstatymai turėtų leisti pačioms taryboms nuspręsti dėl skirtingo prekybos alkoholiu laiko, atsižvelgiant į įstaigos pobūdį, nes dabar daugelis iš karto automatiškai gauna leidimą prekiauti visą parą. Tokia licencija turėtų būti išduodama konkurso būdu. Taip visoje Lietuvoje sumažėtų įstaigų, kurios tampa tiesiog girdyklomis vietoj to, kad būtų vietomis bendravimui, susitelkimui“, – siūlo A.Zuokas.

Per šią kadenciją, nuo 2011 m. Vilniaus savivaldybės taryba yra apribojusi prekybos alkoholiniai gėrimais laiką 39 Vilniaus barams.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt