Patekę į sostinės darželius bus mėnesį atleisti nuo vaikų ugdymui skirto mokesčio, savivaldybė vis dar aiškinasi neveikiančios sistemos priežastis

Atsižvelgiant į tėvų nepatogumus dėl šiuo metu sutrikusios registracijos į darželius, Vilniaus miesto savivaldybė tėvelius, kurių vaikai lankys darželius ir lopšelius nuo šio rugsėjo, pirmąjį mėnesį atleis nuo vaiko ugdymui skirto mokesčio, tai yra 14,48 eurų (50 litų).

Dėl kol kas dar nenustatytų techninių priežasčių registracija į sostinės darželius sutriko ir buvo sustabdyta. Vilniaus savivaldybės, trijų išorinių IT bendrovių specialistai atlieka tyrimą ir aiškinasi neeilinės situacijos priežastis. Jei pasitvirtins įtarimai, jog tai buvo išorės intervencija į informacinę sistemą, bus kreiptasi į teisėsaugos institucijas.

Pranešame, kad kol kas registracija į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas nevyksta nei elektroninėje erdvėje, nei Vilniaus miesto savivaldybės Interesantų skyriuje. Apie atnaujintą registraciją tėveliai bus informuoti iš anksto – ne vėliau kaip prieš 24 val. Šiuo metu vaikai į darželius neregistruojami, o tų, kuriems pavyko užsiregistruoti, prašymai bus anuliuoti.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt