Sausio 13-osios aukų atminimui į sostinės gatves išvažiavo Laisvės gynėjų vardais apklijuoti autobusai

Sausio 13-osios aukų atminimui į sostinės gatves išvažiavo Laisvės gynėjų vardais apklijuoti autobusai.

„Laiko dulkės neretai uždengia tai, ką turime prisiminti ir kitiems priminti. Pasitarę su žuvusių artimaisiais, nutarėme tokiu būdu ypatingai jaunajai kartai priminti apie tuos, kurie paaukojo savo gyvybes už Lietuvos laisvę. Pasirinkome tokią formą, nes viešasis transportas mieste visiems gerai ir dažnai matomas“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Be Laisvės gynėjų vardų, ant autobusų parašyta ir Lietuvos garsaus poeto Maironio žodžiai „Garbė jums, budrūs šių dienų didvyriai. Laisvais išvedę šalį vieškeliais“.

Nuo šios dienos Vilniaus gatvėse jau važinėja keturi Sausio 13-osios žuvusių atminimui skirti autobusai, iki savaitės pabaigos planuojama dar paleisti devynis.

Pirmuoju tokiu autobusu, ant kurio – Laisvės gynėjo Dariaus Gerbutavičiaus vardas – pagerbti žuvusių į Antakalnio kapines atvyko Savivaldybės vadovai ir darbuotojai.

Vakar, Sausio 13-osios išvakarėse, meras Artūras Zuokas taip pat pagerbė Laisvė gynėjų atminimą Vilniaus rotušėje – vakarieniavo su jų artimaisiais, dalinosi prisiminimais.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]