Po susitikimo su A.Beliackiu, Vilniuje svarstoma atnaujinti Baltarusių muziejų

Sostinės meras Artūras Zuokas šiandien susitiko su Baltarusijos žmogaus teisių gynėju Alesiu Beliackiu ir VšĮ I.Luckevičiaus vardo Gudų muziejaus direktore Liudvika Kardis aptarti galimybes įgyvendinti baltarusių bendruomenės idėją – atnaujinti iki 1945 metų Vilniuje veikusį Baltarusių muziejų. Baltarusių muziejus, kuriam vadovavo istorikas literatūrologas Antonas Luckevičius Vilniuje veikė nuo 1921 metų ir buvo labai reikšmingas baltarusių tautai, tačiau sovietinės okupacijos metais buvo uždarytas, naikinant visas savarankiškas mokslines bei kultūrines iniciatyvas.

„Baltarusių muziejus Vilniuje galėtų tapti ta kultūrine ir švietėjiška erdve, kurioje baltarusiai galėtų susipažinti su nepriklausomu, šiuolaikiniu, europietišku požiūriu į baltarusių ir lietuvių istoriją“ – sakė Vilniaus meras A. Zuokas.

A.Beliackis pasidžiaugė, kad Vilnius visada ypač aktyviai palaikė kultūrines Baltarusijos iniciatyvas ir pabrėžė, kaip svarbu suteikti Baltarusių muziejui naują gyvenimą – atkurti Baltarusių švietimo centrą Vilniuje, kuriame gyvena nemažai baltarusių, ir tūkstančiai jų aplanko Vilnių, norėdami pailsėti.

Su A.Beliackiu meras A. Zuokas taip pat aptarė dabartinę padėtį Baltarusijoje, bendradarbiavimą su nevyriausybinėms ir kitomis žmogaus teisių pažeidimus fiksuojančioms organizacijoms.

Primename, kad A.Beliackis buvo nuteistas 2011 metų lapkritį, apkaltinus jį daugiau kaip 500 tūkst. eurų laikymu Lietuvos ir Lenkijos bankuose. Pinigai buvo skirti Baltarusijos žmogaus teisių centro „Vesna“, kuriam vadovauja A.Beliackis, veiklai. Informaciją apie sąskaitas ir joje esančias lėšas, Baltarusijos teisėsaugai suteikė Lietuvos teisingumo ministerija. Šitaip Baltarusijai buvo suteiktas pretekstas susidoroti su jai neįtikusiu asmeniu.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt