Vilniaus meras susitiko su Tailando ambasadore

Vilniaus meras Artūras Zuokas susitiko su Tailando ambasadore J. E. ponia Vimon Kidchob ir ambasados pirmuoju sekretoriumi p. Varapol Chensavasdija. Sostinės vadovas su viešnia aptarė Vilniaus ir Bankoko miestų bendradarbiavimo perspektyvas – ketinama pasirašyti su Bankoku bendradarbiavimo sutartį, kurią dar 2012 m. patvirtino Vilniaus miesto taryba, tačiau neatvykus Bankoko Gubernatoriui, sutartis taip ir liko nepasirašyta.

Sutartyje bus numatoma plėtoti draugiškus santykius, plėsti miestų mainus ir bendradarbiavimą administravimo ir savivaldos, municipalinių paslaugų, profesinio mokymo, žmogiškųjų išteklių valdymo, jaunimo veiklos, kultūros, sporto ir turizmo, aplinkosaugos, taip pat kitose srityse, susijusiose su miesto valdymu.

Tailando ambasadorė įteikė merui Artūrui Zuokui kvietimą dalyvauti šių metų kovo vidury Bankoke vyksiančiame Eurazijos forume, skirtame skatinti ryšius ir įvairias bendradarbiavimo formas tarp ES šalių ir komisijos, Pietryčių Azijos tautų asociacijos narių ir Kinijos, Japonijos, Pietų Korėjos, Indijos, Mongolijos, Pakistano, Australijos ir kt.

Vilnius su Tailandu bendradarbiauja nuo 2012 m. birželio – čia vykusiame renginyje „Ramiojo vandenyno/ Azijos virtuvių dienos“ dalyvavo delegacija iš Tailando ambasados, šokėjai, boksininkai, restoranas „Patara“, tais pačiais metais mero kvietimu Vilniuje viešėjo Tailando žurnalistai – jiems buvo sudaryta speciali vizito programa, 2013 m. rugpjūčio mėn. Vilniuje prekybos centre „Ozas“ vyko Tailando festivalio renginiai, pernai taip pat vyko „Ramiojo vandenyno/ Azijos virtuvių dienos“, kuriose dalyvavo delegacija iš Tailando ambasados, šokėjai, turizmo atstovai.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]