Šiandien sostinės Taryba svarstys Vilniaus biudžetą

Sostinės Savivaldybės taryba šiandien svarstys ir tvirtins 2015 metų Vilniaus savivaldybės biudžetą. Šiemet jis yra didžiausias per visą laikotarpį – 369,5 mln. eurų. Palyginus su praėjusiais metais, biudžetas padidėjo 34,0 mln. eurų.

Vis dėlto Lietuvos sostinės biudžetas yra mažesnis nei Kauno ir beveik dukart mažesnis nei Latvijos ar Estijos sostinių. Pagal biudžeto pajamas vienam gyventojui Vilniaus savivaldybei skiriama mažiausia dalis ne tik Lietuvoje, bet ir regione: vienam vilniečiui – 390,3 Eur, kauniečiui – 476.7 Eur, klaipėdiečiui – 443.7 Eur, tuo tarpu Rygos biudžetas vienam gyventojui -1039 Eur, Talino -1159 Eur. Todėl Vilniaus savivaldybė turi nuolat ieškoti galimybių, kaip įvykdyti darbus, kurie garantuotų miesto funkcionavimą.

Pernai Vilniaus miesto savivaldybė surinko 4,8 mln. eurų daugiau, negu Seime buvo numatytos savivaldybei prognozuojamos pajamos.

Šių metų biudžeto pagrindiniai prioritetai išlieka tie patys – didžiausias dėmesys bus skiriamas praėjusios kadencijos paskoloms, paimtų 2009-2010 metais, grąžinti. 2014 metais Vilniaus savivaldybė grąžino 82,5 mln. eurų praėjusios kadencijos skolų, o šiemet planuoja padengti 128,0 mln. eurų skolų.

Pernai Vilniaus skola stabilizuota ir augo nežymiai. Skolas planuojama restruktūrizuoti ir pratęsti ne trumpesniam kaip 5 metų laikotarpiui.

Formuojant 2015 m. savivaldybės biudžeto išlaidas, svarbiausi prioritetai – švietimo finansavimas, ikimokyklinių ugdymo įstaigų renovacija ir statyba, miesto tvarkymo darbai.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt