Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Patikslinta informacija apie registracijos į darželius tvarką

Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į žiniasklaidoje pateikiamą neteisingą informaciją, susijusią su registracija į Vilniaus miesto darželius, informuoja miesto gyventojus, jog žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija, kad registracija bus skelbiama ne vėliau, kaip iki vasario 28 d. – neatitinka tikrovės.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė pakeisti registracijos į darželius tvarką ir numatyti, kad apie naują registracijos datą vilniečiai bus informuojami prieš 7 dienas ir registracija bus skelbiama administracijos direktoriaus įsakymu.

Šiuo metu trys nepriklausomos kompanijos toliau vertina registracijos į Vilniaus darželius saugumą, todėl planuojama atnaujinti registraciją tik tuomet, kai bus gautas ekspertų pritarimas ir įsitikinta dėl jos saugumo.

Pirminį tyrimą dėl kibernetinės atakos, sutrikdžiusios registraciją į Vilniaus darželius, atliko UAB „NRD CS“. Jos išvados, išsami tyrimo ataskaita bei nustatyti IP adresai šiandien išsiųsti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Kęstučiui Lančinskui, informacija jau pateikta ir Ryšių reguliavimo tarnybai.

Taip pat Vilniaus miesto savivaldybė atkreipia dėmesį, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) priėmimo tvarką vertino savo iniciatyva, prieš tai nesikreipdama į Vilniaus miesto savivaldybę. STT remiasi Savivaldybės vidaus audito išvadomis, kurias Savivaldybė pati dar praėjusių metų lapkritį nusiuntė institucijai.

Priėmimo į darželius informacinė sistema yra įregistruota Valstybės duomenų apsaugos inspekcijos registre. Vasaros pabaigoje Savivaldybė atliko išsamų audito tyrimą, kuriame įvertinta ši sistema bei patobulintas veiksmų registras.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt