Vilniaus miesto savivaldybė prižiūrės derybas tarp dujų tiekėjo ir „Vilniaus energijos“

Vilniaus miesto savivaldybė betarpiškai stebės derybų procesą tarp valstybinės įmonės „Lietuvos dujų tiekimas“ ir įmonės „Vilniaus energija“.

„Valstybinės įmonės „Lietuvos dujų tiekimas“ vykdoma dujų kainų politika yra visiškai nesuprantama. Įmonė, turėdama išskirtines sąlygas tiekti pigias dujas vartotojams, to nedaro. Tai nepateisinama, todėl sieksime, kad vilniečiams butų pateikta kaip įmanoma geresnė kaina“, – sako Vilniaus mero pavaduotojas Romas Adomavičius.

Vilniaus meras Artūras Zuokas sako, kad Vilniaus miesto savivaldybė gynė ir gins miestiečių interesus.

„Valstybinės institucijos ir valstybės įmonės turi būti sąjungininkai, o ne vieni kitiems trukdyti. Jei nebus priimti reikalingi skubūs sprendimai, kreipsimės ir į Konkurencijos tarybą ir kitas teisėsaugos institucijas“, – sako Vilniaus meras.

„Lietuvos dujų tiekimas“ 2014 m. gruodžio 1 d. dieną „Vilniaus energijos“ paskelbtam gamtinių dujų įsigijimo konkursui pateikė trečią pagal dydį dujų kainą, kuri buvo 20 procentų didesnė nei pateikta Panevėžiui. Tačiau Panevėžyje, kaip ir Šiauliuose, „Lietuvos dujų tiekimas“ konkursus pralaimėjo, nes kiti tiekėjai pasiūlė dar mažesnes kainas.

„Sunku suprasti, kodėl įmonė „Lietuvos dujų tiekimas“, turėdama geriausias sąlygas iš visų tiekėjų, nesiekia laimėti dujų tiekimo konkursų?“, – sako R. Adomavičius. Anot jo, įstatymai „Vilniaus energijai“ numato prioritetinį pirkimą biržoje, kur bendrovė ir pirko dujas. Biržoje dominavo aukštos kainos, o tai tik įrodo, kad „Lietuvos dujų tiekimas“ biržoje prekiavo nepaaiškinamomis sveika logika kainomis arba prekyboje iš vis nedalyvavo.

„Reikia kuo skubiau pašalinti prieštaravimus teisės aktuose ir juos suderinti taip, kad būtų sukurtos kuo palankesnės sąlygos šilumos tiekimo įmonėms įsigyti kurą kuo žemesne kaina – ir tuo pačiu šilumą pardavinėti gyventojams pigiau“, – sako Vilniaus mero pavaduotojas.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt