Pasauliniame reitinge Vilniaus interneto svetainei skirta 11 vieta

Pasauliniame reitinge Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainė įvertinta kaip viena geriausių pasaulyje. Nepriklausomi ekspertai kasmet atliekamame tyrime „Demokratija savivaldybėse visame pasaulyje“ („Digital Governance in Municipalities Worldwide“) Vilniui skyrė 11 vietą ir Lietuvos sostinė aplenkė tokius e.demokratijos lyderius kaip Viena, Oslas, Stokholmas ar Londonas. Pirmosios vietos šiame reitinge atiteko Seului, Niujorkui ir Honkongui.

Vilnius pasaulinių ekspertų įvertintas už tai, kad daugybė paslaugų prieinama internetu, gyventojai yra tiesiogiai įtraukti į miesto valdymą,. Vilniui pasaulyje antra vieta skirta už tai, kad svetainėje ypač didelis dėmesys vartotojų privatumui, šioje tyrimo dalyje Vilnių lenkia tik Seulas.

Šis tyrimas, kurį vykdo Rutgers universitetas Jungtinėse Amerikos Valstijose, atliekamas nuo 2003 metų. Tyrimui atlikti buvo pakviesti 97 svetainių vertintojų iš viso pasaulio. Vykdant jį buvo analizuojami 104 parametrai ir penkios skirtingos e.demokratijos kategorijos: privatumas ir saugumas, naudojimas (vartotojui draugiška aplinka ir pan.), turinys (svetainėje teikiama informacija, dokumentų prieinamumas ir pan.), paslaugos (savivaldybės paslaugos internete), miestiečių įtraukimas (galimybė dalyvauti miesto valdyme ir pan.) Tyrime buvo vertinamos pagrindinės viso pasaulio miestų svetainės: Azijoje, Europoje, Afrikoje, Šiaurės Amerikoje,Pietų Amerikoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje.

Viešųjų ryšių skyrius, el.p. [email protected]