Centro poliklinikoje – moderniausias Baltijos šalyse magnetinio rezonanso tomografas

Vilniaus Centro poliklinikoje pacientų diagnostikai pradėtas naudoti naujausios kartos itin galingas magnetinio rezonanso tomografas „Optima MR360“ („General Elektric“). Centro poliklinika yra vienintelė Lietuvos ambulatorinės sveikatos priežiūros įstaiga, turinti tokį magnetinio rezonanso tomografą, kuriuo galės naudotis ne tik šios poliklinikos pacientai, bet ir kiti Lietuvoje bei užsienyje gyvenantys asmenys.

„Esate pavyzdys daugeliui kitų įstaigų Vilniaus mieste ir Lietuvoje. O svarbiausia, pagrindiniai laimėtojai yra mūsų pacientai, kurie gauna itin gerą ir kokybišką paslaugą vietoje ir laiku“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Naujoji aparatūra suteikia galimybę išgauti detalų minkštųjų audinių ir vidaus organų vaizdą, per trumpą laiką atlikti tomografiją sudėtingiausiais rėžimais ir smulkiais pjūviais, o taip pat vienu metu atlikti tyrimą ir gaunamų vaizdų rekonstrukciją. Ji padeda greičiau ir tiksliau nustatyti pacientų diagnozę ir paskirti optimalų gydymą.

Išskirtinė naujojo Centro poliklinikos tomagrafo ypatybė – jis gali tiksliai ir anksti aptikti sąnarių degeneracinius pakitimus. Poliklinikai pasirašius susitarimą su Valstybine ligonių kasa, tyrimai naujuoju aparatu draustiems privalomuoju sveikatos draudimu asmenims atliekami nemokamai.

„Naujoji magnetinio rezonanso sistema padės mums greičiau ir tiksliau nustatyti pacientų diagnozę ir paskirti optimalų gydymą. Galime atlikti galvos smegenų, stuburo, sąnarių, kaulų, kremzlinio audinio, dubens, urogenitalinės sistemos, pilvo organų, kitus tyrimus ir tai padaryti labai saugiai – be kenksmingo radiacijos poveikio žmogaus organizmui. Tyrimai vyks greičiau, galėsime aptarnauti daugiau pacientų, bus galima anksčiau įžvelgti ligos pradžią, atsiras galimybė stebėti pokyčių procesą, greičiau matomas atsakas į gydymą“, – sako Centro poliklinikos direktorius dr. Kęstutis Štaras.

Renginyje dalyvavusi sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pasidžiaugė, kad naujas, efektyviai veikiantis tomografas prisidės mažinant eiles ne tik Centro poliklinikoje. Išsitirti nauju aparatu galės ir kitų poliklinikų pacientai su siuntimais, o šią paslaugą apsidraudusiems asmenims apmokės teritorinė ligonių kasa.

Centro poliklinikoje jau nuo 2004 metų diagnostikai naudojama 0,23 teslos galingumo magnetinio rezonanso sistema „Signa Profile“. Ją poliklinika numato naudoti ir toliau, nes ji tinkama tam tikrais išskirtiniais atvejais – kai pacientas serga klaustrofobija, kai turi ypač didelį svorį, o taip pat ypač tinka mažiesiems pacientams – vaikams, nes tyrimo metu su jais gali dalyvauti ir šeimos nariai. Per 2014 metus su „Signa Profile“ buvo atlikta 3263 tyrimai.

Naująją, apie 1,3 mln. eurų kainavusią magnetinio rezonanso sistemą „Optima MR360“ Centro poliklinika įsigijo paėmusi kreditą, dalį lėšų skyrė SAM iš valstybės investicijų programos. Pacientams, neapsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu, tyrimas magnetinio rezonanso sistema „Optima MR360“ kainuoja 96,53 eurų.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt