Vilniuje planuojamos naujo vaikų darželio statybos

Naujų daugiabučių namų „Venecijos“ kvartalo kūrėjai ir vystytojai, bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybe, dar šiemet ketina pradėti naujo lopšelio-darželio statybas kvartale, įsikūrusiame netoli Eišiškių plento, prie miško.

„Tai puiki iniciatyva ir pavyzdys, kaip privataus ir viešo sektoriaus partnerystė gali padėti greitai ir mažiausiomis sąnaudomis kurti naujas vietas sostinės darželiuose. Per šią kadenciją jau sukūrėme 3 600 naujų vietų, atidarėme naują darželį Santariškėse. Siekiame ir darome viską, kad darželiuose vietų užtektų visiems vaikams, o registracijos į darželius sistema taptų tik formalumu,“ – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Svarstoma, kad dviejų hektarų ploto sklype šalia Burbiškių draustinio, kuris priklauso Savivaldybei, investuotojų lėšomis galima būtų statyti ne tik naują lopšelį-darželį, kuriame galima įkurti iki 100 naujų vietų darželinukams, bet ir daugiau kaip 80 vietų pradinę mokyklą. Planuojama, kad Vilniaus savivaldybė taps viešosios įstaigos dalininke.

Šiuo metu Vilniuje veikia 55 privačios ugdymo įstaigos, kurias lanko apie 3000 vaikų. Remdama nevalstybines įstaigas: tapdama dalininke, sudarydama sąlygas mokėti mažesnį mokestį už vaiko išlaikymą, leisdama savo nuomojamoje valstybinės žemės dalyje statyti darželio pastatus, pagal panaudos sutartis neatlygintinai naudotis patalpomis arba išnuomodama jas lengvatinėmis sąlygomis, – Vilniaus savivaldybė sprendžia vietų darželiuose stygiaus problemą ir padeda plėstis privačių darželių tinklui sostinėje.

Darželis „Venecijos“ kvartale bus trečiasis naujas lopšelis-darželis Vilniuje, pastatytas jau nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu. Šiemet Santariškėse atidarytas naujas vaikų lopšelis-darželis, kurį lankys apie 250 vaikų. Savivaldybė šiemet atidarys dar 4 naujus vaikų darželius: Viršuliškėse, Žirmūnuose, Antakalnyje ir Justiniškėse (šalia Šeškinės) ir sukurs dar apie 1000 naujų papildomų vietų darželinukams. Vien per šią kadenciją jų įkurta daugiau nei 3 600. Palyginimui, 2009-2010 metais buvo sukurta tik 460 naujų vietų. Šiuo metu rengiami dokumentai ir investiciniai planai dar trims vaikų darželiams – Visoriuose, Pilaitėje ir Balsiuose.

Viešųjų ryšių skyrius