Viršuliškėse įsikurs 240 vietų darželis vietoje į Žvėryną išsikėlusios Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos

Viršuliškėse (Justiniškių g. 65) po rekonstrukcijos dar šiemet duris atvers lopšelis-darželis, kuriame bus įkurta 240 naujų vietų mažiesiems vilniečiams. Prieš tai šiame pastate veikė Šolomo Aleichemo ORT gimnazija, o dar anksčiau čia buvo darželis, kuris netrukus bus atnaujinamas ir patalpos vėl sugrįš darželinukams.

Daugiau kaip 300 anksčiau čia besimokiusių Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos moksleivių šiuo metu kraustosi į atnaujintą J. I. Kraševskio g. 5 pastatą Žvėryno mikrorajone. Kaip ir buvo planuota, 2015 metų pradžioje, Žvėryne buvo baigta gimnazijai skirto pastato rekonstrukcija ir šiuo metu gimnazijos bendruomenė jau tvarkosi bei kuriasi naujoje vietoje.

„Tai akivaizdus ir geras pavyzdys, kaip galima taupiau ir efektyviau naudoti turtą, kuriuo disponuoja Vilniaus miesto savivaldybė, bei sukurti daugiau vietų darželinukams sostinėje “, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Kraševskio g. 5 pastato renovacijos metu buvo atnaujinti išoriniai atitvarai, uždengta nauja stogo danga su apšiltinimu, taip pat apšiltintas fasadas, pakeisti langai ir lauko durys, modernizuotos vidaus inžinerinės ir sklypo lauko komunikacijos, paklotos naujos kiemo ir sporto aikštelių dangos. Atnaujintas ir pastato vidus.

Bendra gimnazijos atnaujinimo projekto vertė – daugiau nei 11 mln. litų, iš kurių daugiau nei 3 mln. Lt skyrė Tarptautinio fondo Organizacija švietimo resursams ir technologiniam mokymui (ORT). Vilniaus miesto savivaldybė – 8,2 mln. Lt, kurių dalis bus apmokėta iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo lėšų ir Valstybės kapitalo investicijų programos lėšų, kurias skyrė LR Švietimo ir mokslo ministerija.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]