12-os metų sukakties proga Vilniaus muziejus kviečia į nemokamus renginius

2015 m. vasario 14 d. Energetikos ir technikos muziejus (Rinktinės g. 2, Vilnius) vilniečius ir sostinės svečius kviečia kartu švęsti 12-ąjį gimtadienį. Muziejaus dovana lankytojams – jau tradicine tapusi atvirų durų diena, koncertai ir parodos atidarymas.

Energetikos ir technikos muziejus atidarytas 2003 m. vasario 14 d., minint Vilniaus miesto centrinės elektrinės 100-metį. Šalia sostinės senamiesčio esantis muziejus parodo kitokį – industrinį Vilnių. Transporto, Energetikos, „Pagaminta Vilniuje“, Vilniaus pramonė, „Mokslas ir technika vaikams“ ekspozicijose kiekvienas lankytojas atras sau mielą temą.

Dvylikto gimtadienio proga muziejus lankytojams duris atveria 10 val. ir kviečia ekspozicijas apžiūrėti nemokamai, naudotis audio gidais bei video gidais gestų kalba. Papildytos realybės technologijos pagalba lankytojai gali tapti elektrinės pamainos viršininkais ir išbandyti edukacinę programėlę „Elektrinė“, valdyti jau daugiau nei 40 metų neveikiančius pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės įrenginius.

Šventinė gimtadienio programa prasideda 14 val. jaunimo folkloro ansamblio „Mindrė“ šokiais ir dainomis. 15 val. – solinis Vilniaus kolegijos dėstytojos Justinos Kaminskaitės koncertas. Atlikėja ne tik dovanoja savo kūrybos dainas, bet kartu su publika kuria sinergiją industrinėje aplinkoje. 16 val. gimtadienio programą užbaigia dvidešimt keturių Lietuvos analoginės fotografijos asociacijos narių parodos „Procesas“ atidarymas. Visi gimtadienio renginiai – nemokami.

Energetikos ir technikos muziejus įsikūręs pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės patalpose. Prieš šimtą dvylika metų iš čia Vilniui pradėta tiekti elektra apšvietė sostinės gatves, o dabar muziejus „gamina“ kultūros, mokslo bei edukacijos šviesą vilniečiams ir sostinės svečiams.

Viešųjų ryšoų skyrius, vrt@vilnius.lt