Vilniaus bendruomenių asociacija su Vilniaus miesto savivaldybe pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Rotušėje Vilniaus bendruomenių asociacija su Vilniaus miesto savivaldybe pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

„Džiaugiuosi, tai – galimybė peržiūrėti savivaldos ir bendruomenių santykius kitu formatu, naujais aspektais. Suprantu, kad vietinė bendruomenė yra stipri ir svarbi jėga, kuri turi didelį potencialą dalyvauti kiekvieno miesto gyvenime ir jį keisti. Kiekvienas iš mūsų gali nuveikti daug, tačiau, dirbdami drauge, galime nuveikti dar daugiau. Tik nereikia bijoti iniciatyvumo, reikia drąsos, noro veikti, keisti, tvarkyti. Dėkoju visoms aktyvioms bendruomenėms už nuveiktus darbus, už tai, kad jums ne vis vien, kaip miestas atrodo, kuo ir kaip gyvena“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Pasak įgaliotų pasirašyti mero Artūro Zuoko ir Vilniaus bendruomenių asociacijos pirmininko Rimanto Mickos, sutartis sudarys sąlygas glaudesniam bendradarbiavimui svarstant svarbius bendruomenėms projektus: infrastruktūros plėtrą, teritorijų planavimą, statybas, bendruomenių iniciatyvų ir veiklos projektų finansavimą.

Vilniaus bendruomenių asociacija susikūrė 2009 m. kovo 5 d., siekiant koordinuoti bendruomenių veiklą, skatinti bendruomenių plėtrą, įtraukti gyventojus į miesto savivaldos procesus. Šiuo metu asociacija vienija 23 Vilniaus bendruomenes – Jeruzalės, Senamiesčio, Balsių, Naujosios Vilnios, Gerosios Vilties, Naujamiesčio „Vingis“, Trakų Vokės „Versmė“, Žvėryno, Užupio, Fabijoniškių, Naujininkų, Užusienio, Salininkų, Viršuliškių „Giesmė“, Šnipiškių, Žirmūnų, Visorių, Antakalniečių, Karoliniškių, Grigiškių „Grija“, Justiniškiečių, Viršuliškių, Rasų kolonijos bendruomenes.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba 2014 m. gruodžio mėn. pritarė Sutarties pasirašymui.

Ceremonijoje dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės vadovai, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos komisijų vadovai, komitetų pirmininkai, frakcijų vadovai, Vilniaus bendruomenių asociacijos atstovai, seniūnai.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]