Dėl eurų įvedimo estai noriau planuoja keliones į Vilnių

Vilniaus turizmo galimybės pristatytos Estijos sostinėje vasario 12-15 dienomis vykusioje parodoje „Tourest 2015“. Dauguma parodos lankytojų pažymėjo, jog Vilnių jau pažįsta, tačiau susidomėjimą vėl apsilankyti skatina ir Lietuvos prisijungimas prie euro zonos. Nemaža dalis Baltijos kaimynų kelionę į Vilnių planuoja nuosavu transportu, dažnai tai – jau ne pirma kelionė į Lietuvos sostinę, todėl nori pamatyti naujus objektus, palyginti, kaip keitėsi miestas per pastaruosius dešimtmečius, taip pat juos domina ne tik Vilniaus miestas, bet ir turizmo objektai Vilniaus regione.

Vilniaus stendą aplankę estai vykti į Vilnių daugiausia planuoja su šeima, todėl jiems ypatingai įdomios aktyvios pramogos vaikams, kultūriniai renginiai, muziejai, gastronomija. Estams, keliaujantiems individualiai, susisiekimo galimybes su Vilniumi palengvino atsiradę tiesioginiai skrydžiai iš Talino į Vilnių su ,,Air Lituanica“ oro linijomis.

Šiais metais parodoje dalyvavo nacionalinės ir miestų turizmo organizacijos, turizmo agentūros, turizmo informaciniai centrai iš 24 pasaulio šalių ir regionų. Preliminariais duomenimis, šiųmetėje parodoje apsilankė per 36 tūkst. lankytojų.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt