Vilniaus savivaldybės portale – per 100 elektroninių paslaugų

Sostinėje per metus pagelbėjama daugiau nei 107 tūkstančiams į Savivaldybę užsukusių vilniečių, elektroninių paslaugų internetu suteikiama dar apie 21 000. Prieš dešimtmetį, tik pradėjus interesantus aptarnauti vieno langelio principu, Vilniaus savivaldybė teikė 4 elektronines paslaugas gyventojams, šiais metais jų yra jau apie 100, todėl gyventojai ir verslo atstovai sutaupo laiko ir patogiai gauna reikiamus dokumentus ar leidimus. Per 2011-2014 m. laikotarpį jau suteikta apie 52 000 el. paslaugų.

Sostinės gyventojai ir juridiniai asmenys dažniausiai internetu teikia pranešimus ir prašymus Savivaldybei, kreipiasi dėl pažymų apie deklaruotą gyvenamąją vietą, teikia valstybinės žemės nuomos mokesčio deklaracijas, užsisako leidimus įrengti išorinę reklamą bei kt. Populiariausios e. paslaugos – registracija į darželius, leidimai važiuoti didelio gabarito transporto priemonėmis, gyvenamosios vietos deklaravimas, vienkartinė išmoka vaikui.

Palyginus e. paslaugų vartotojų ir bendrą interesantų skaičiaus santykį matyti, kad elektroninių dokumentų naudojimo ir e. paslaugų vartotojų skaičius Vilniuje per pastaruosius ketverius metus išaugo beveik 8 kartus. Jau dabar pasiektas strategijoje 2020 metams užsibrėžtas rodiklis. Per pastaruosius keletą metų ypač išaugo juridinių asmenų, besinaudojančių e. paslaugomis, skaičius.

Pastebėtas miesto problemas sostinės gyventojai registruoja internetu Savivaldybės tinklalapyje, skiltyje „Miesto problemos“. Praėjusių metų sostinės problemų el. registro ataskaita rodo, jog dažniausiai vilniečiai atkreipė dėmesį į gatvių priežiūrą ir tvarkymą, eismo organizavimą, aplinkos tvarkymą ir stovėjimo tvarkos pažeidimus mieste. Pranešę apie miesto problemas vilniečiai vėliau internetu gali sekti, kas yra atsakingas už problemos sprendimą bei pačią problemos sprendimo eigą. Portale veikia ir yra nuolat tobulinamas interaktyvusis žemėlapis, kuriame galima matyti miesto detaliuosius planus, statybų leidimus, vietinės rinkliavos zonas ir kitą aktualią informaciją.

Savivaldybės darbuotojai, naudodami elektroninį parašą ir atsisakydami popierinių dokumentų, daugiau kaip 21 proc. sumažino spausdinių kiekį.

Pasauliniame reitinge Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainė įvertinta kaip viena geriausių pasaulyje. Nepriklausomi ekspertai kasmet atliekamame tyrime „Demokratija savivaldybėse visame pasaulyje“ („Digital Governance in Municipalities Worldwide“) Vilniui skyrė 11 vietą ir Lietuvos sostinė aplenkė tokius e. demokratijos lyderius kaip Vieną, Oslą, Stokholmą ar Londoną. Pirmosios vietos šiame reitinge atiteko Seului, Niujorkui ir Honkongui. Vilnius pasaulinių ekspertų įvertintas už tai, kad daugybė paslaugų prieinama internetu, gyventojai yra tiesiogiai įtraukti į miesto valdymą,. Vilniui pasaulyje antra vieta skirta už tai, kad svetainėje ypač didelis dėmesys vartotojų privatumui, šioje tyrimo dalyje Vilnių lenkia tik Seulas.

Visas el. paslaugas galima rasti svetainėje www.vilnius.lt/epaslaugos

Pastabas ir pasiūlymus dėl el. paslaugų galite siųsti paslaugos@vilnius.lt


Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt