Vilniaus meras sudarė darbo grupę įvertinti šilumos kainų kitimo tendencijas

Vilniaus meras vakar sudarė darbo grupę sostinės vartotojams tiekiamos šilumos kainų galimų pakitimų iki 2016 m. tendencijoms nustatyti. Grupės vadovu paskirtas Vilniaus miesto savivaldybės mero patarėjas Martynas Nagevičius, o vienu iš grupės nariu tapo buvęs ilgametis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkas, energetikos ekonomistas Vidmantas Jankauskas.

Pagrindinis grupei keliamas tikslas – nedelsiant pateikti išnagrinėtas priežastis, lemiančias šilumos kainų pokyčius Vilniaus mieste, pokyčių tendencijų palyginimą su šilumos kainų pokyčiais kituose miestuose ir rekomendacijas šilumos kainų mažinimui.

„Prieš kelias dienas šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas pareiškė, kad „Vilniaus energija“, net ir pradėjusi deginti pigesnes dujas, negalės sumažinti šilumos kainų. Darbo grupė jau artimiausiomis dienomis privalės pateikti savo išvadas ir siūlymus, kokie sprendimai turi būti priimti, kad šilumos kainos sostinėje mažėtų“, – sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, 2015 m. vasario mėnesį tarp visų didžiausių Lietuvos miestų brangiausiai už šilumą mokėjo kauniečiai – 6,47 euro centų už kWh be PVM. Vilniuje vasarį šiluma kainavo 6,23 euro centų už kWh be PVM.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]