Konkursas – „Lietuvos žydų kultūros ženklai“

Lietuvoje tikriausiai nėra miesto ar miestelio, kuriame nebūtų ženklų, liudijančių apie žydų bendruomenių ar iškilių asmenybių egzistavimą įvairiais istoriniais laikotarpiais. Šiuolaikinė visuomenė neturėtų nusigręžti ir pamiršti ne taip seniai Lietuvoje klestėjusios žydų kultūros. Siekdami atkreipti dėmesį į išlikusį žydų istorijos ir kultūros paveldą, dingusio žydų gyvenimo palikimo vietas konkrečioje vietovėje ir šių dienų žydų bendruomenės veiklą, kviečiame dalyvauti konkurse „Lietuvos žydų kultūros ženklai“.

Konkure dalyvauti gali visi, nepriklausomai nuo amžiaus, išsilavinimo ir kitų savybių.

Konkursui teikiamos autorinės, originalios nuotraukos ar fotomontažai, koliažai, kompozicijos ir kt. (kūriniai). Jie turi atspindėti (išreikšti) Lietuvos žydų kultūrinį palikimą Lietuvoje ir prisidėti prie tolerancijos skatinimo bei antisemitizmo ir neapykantos kurstymo mažinimoo, t.y. kiekviename Lietuvos mieste, miestelyje galima rasti istorinių ženklų (veikęs getas, namai, parduotuvės, architektūros fragmentai, interjerai, dekoro elementai, simboliai, gatvės, žydų sušaudymo vietos, antkapiniai akmenys ir pan.), susijusių su žydų tautos istoriniu paveldu; konkurso dalyviai turėtų ieškoti iki šių dienų išlikusių istorinių ženklų ir juos užfiksuoti. Dabartinės žydų kultūros reiškiniai (žydų bendruomenių veikla, renginiai, tradicijos, šventės) ir kiti ženklai.

Kūrinių konkursui laukiama iki š.m. balandžio 30 d. Geriausieji bus paskelbti ir apdovanoti iki š.m. liepos 1 d. Siųsti darbus skaitmeniniu formatu reiktų pašto adresu: beigeliu.krautuvele@lzb.lt, įprastu formatu – Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės būstinės adresu: Pylimo g. 4, Vilnius LT-01117 (adresuoti Indrei Rutkauskaitei).

Nugalėtojus rinks Komisija ir kampanijos „Beigelių krautuvėlė“ paskyros socialiniame tinkle Facebook lankytojai. Bus renkama po vieną geriausią kūrinį trijose kategorijose: visuomenės simpatijos (Kūrinys, geriausiai įvertintas publikos), kultūrinio šoko (Kūrinys, Komisijos įvertintas kaip labiausiai prisidedantis prie tolerancijos skatinimo bei antisemitizmo ir neapykantos kurstymo mažinimo), žydiškosios tapatybės autentiškumo (Kūrinys, Komisijos įvertintas kaip geriausiai išreiškiantis žydų indėlį į Lietuvių tautos kultūrą ir istoriją).

Su konkurso sąlygomis ir tvarka susipažinti: FOTO konkurso Nuostatai.

Daugiau informacijos tel. + 370 613 81889 (Agnė) arba el. paštu: agne.zilinskaite@lzb.lt.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt