Lukiškių aikštėje – aukščiausia Lietuvoje vėliava

Sostinės Lukiškių aikštėje nuo šiol stovi didžiausias Lietuvoje – 25 m ilgio – vėliavos stiebas. Kovo 11 dieną čia pirmą kartą bus iškelta įspūdingų matmenų istorinė herbinė su baltu raiteliu vėliava, kuri bus laikinu paminklu kovotojams už Laisvę ir Nepriklausomybę.

„Tai – laikinas sprendimas. Ir kol nėra vienos idėjos, kol dar diskutuojame, kaip sutvarkyti Lukiškių aikštę, tai bus paminklas visiems kovotojams už Laisvę ir Nepriklausomybę. Ši istorinė vėliava mums be galo svarbi, tai – simbolis, kuris vienys tautą“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Šiandien vėliavos stiebas iš Katedros aikštės, kur laikinai buvo įmontuotas Vasario 16-osios proga vėliavos pakėlimui, buvo nugabentas į Lukiškių aikštę. Juo Kovo 11 dieną pirmą kartą, pažymint šios istorinės datos 25-metį, iškilmingai bus pakelta istorinė herbinė vėliava su Vyčiu.

Prie šios iniciatyvos prisideda ir VšĮ „Mūsų vėliavos“, kuri yra aktyvi šios istorinės vėliavos propaguotoja. „Vytis – priemonė kalbėti apie istoriją, kelti pasididžiavimą tuo, kad esame lietuviai. Su šita vėliava niekas nebuvo nutautinamas, persekiojamas dėl religijos“, – sako D. Rimkevičius, VšĮ „Mūsų vėliavos“ steigėjas, pilietinių akcijų iniciatorius.

Pasak jo, 1918 m. Lietuvos nepriklausomybė buvo atkurta su istorine herbine vėliava, Trispalvė atsirado vėliau.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]