Vilniaus vaikų ir jaunimo pensionas švenčia 20 metų sukaktį

Biudžetinė įstaiga Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensionas švenčia dvidešimties metų sukaktį. Pensionas atvėrė duris 1995 metų vasario 24 dieną. Prieš 20 metų čia įsikūrė pirmieji gyventojai nuo 4 iki 11 metų amžiaus iš Vilniaus kūdikių namų – iš viso 37 vaikai.

Iš pradžių pensione buvo keturios vaikų grupės, vėliau jų skaičius išaugo iki septynių. 2003 metais įkurta slaugos grupė septyniems vaikams su sunkia negalia. 2008 metais įsteigta dienos socialinės globos grupė vaikams iš Vilniaus miesto šeimų.

2009 metais pensionas pakeitė pavadinimą ir tapo Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensionu – šiuo metu čia rūpinamasi ne tik vaikais, bet ir jaunuoliais su negalia iki 29 metų amžiaus.

Šiandien Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensione gyvena 72 neįgalūs vaikai ir jaunuoliai nuo 3 iki 29 metų amžiaus, taip pat teikiamos trumpalaikės socialinės globos paslaugos, kuriomis naudojasi 5 vaikai iš Vilniaus miesto šeimų.Pensione dirba socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai, pedagogai, psichologas, medikai ir kiti specialistai. Darbas vyksta komandiniu principu, įtraukiant socialinius partnerius, mokyklas, ugdymo centrą, nevalstybines organizacijas.

Nuo 2012 metų iki 2014 metų buvo įgyvendinamas Europos sąjungos struktūrinių fondų ir Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis finansuotas projektas „Globos namų vaikams ir jaunimui, turintiems negalią, modernizavimas“. Renovuotos pastato patalpos, sutvarkyta aplinka, pakeistas šaligatvis, įrengtos nuovažos.

Globos namuose moderniai įrengta kineziterapijos salė su relaksacinėmis priemonėmis, čia taikoma šviesos, garso ir spalvų terapija, keramikos, darbų kabinetai, sumontuoti keltuvai. Šeimynose įrengtos virtuvėlės, skalbimo mašinos, neįgaliųjų poreikiams pritaikytos vonios ir tualetų patalpos.

Dėkojame visiems darbuotojams, partneriams, rėmėjams. Šiandien, kai pensionas skaičiuoja veiklos dvidešimtmetį, akivaizdu, kad sukurtas šeimos modelis pasitvirtino ir čia gyvenantys vaikai ir jaunuoliai turi jaukius ir puikius namus.