LFF stadione pristatyti futbolo klubo „Žalgiris“ naujojo sezono planai ir tikslai

LFF stadione buvo pristatyti futbolo klubo „Žalgiris“ naujojo sezono planai ir tikslai – A lygos čempionų ir LFF taurės laimėtojų titulų apgynimas. Taurė būtų iškovota keturis kartus iš eilės. Be to, kitąmet klubui teks kovoti ir dėl LFF „Super taurės“.

Spaudos konferencijoje pažymėta, kad „Žalgiris“ žaidžia ne tik viename geriausių stadionų Lietuvoje, bet nuo rugsėjo 1-osios turėtų pradėti treniruotis naujoje treniruočių bazėje. Tai bus 500 vietų stadionas su FIFA dviejų žvaigždučių kokybės standarto dirbtine danga, su apšvietimu.

Finansinis klubo pajėgumas turėtų išlikti kitą sezoną panašus – apie 1,7 mln. eurų.

„Biudžetas priklauso nuo to, kaip toli žengsime Europos turnyruose – tai daro įtaką ir išlaidoms, ir pajamoms. Savivaldybės parama sudaro pusę mūsų biudžeto (apie 3 mln. Lt) – be jos situacija būtų visiškai kitokia“, – FK „Žalgiris“ finansinę padėtį pristatė klubo direktorė Vilma Venslovaitienė.

Situacija žymiai pasikeistų patekus į tarptautinio turnyro grupių etapą. Vien patekimas į Europos lygos grupių etapą komandai garantuotų 1,3 mln. eurų, kurie papildytų klubo biudžetą.

Per metus FK „Žalgiris“ sumoka daugiau nei 200 tūkstančių eurų gyventojų pajamų mokesčio, tačiau savivaldybės dėka šie pinigai grįžta atgal į klubo sąskaitą. Toks Vilniaus tarybos sprendimas galioja visiems tarptautiniuose turnyruose dalyvaujantiems Vilniuje įsikūrusiems klubams.

„Norime, kad FK „Žalgiris“ skatintų sporto turizmą ir garsintų miesto vardą. Tai – pasiteisinusi investicija“, — sakė klubo garbės prezidentas A. Zuokas.

Vilniaus meras taip pat pristatė miesto klubų bendradarbiavimo idėją – lėšos, organizuojant keliones, bilietų platinimą, pasiūlymus rėmėjams galėtų būti paskirstytos daug efektyviau.

Spaudos konferencijoje buvo paliestas ir daug diskusijų sukėlęs krepšinio klubo Kauno „Žalgiris“ sprendimas savo vardą suteikti futbolo klubui Kauno „Spyris“.

Vilniaus FK „Žalgiris“ klubo direktorė Vilma Venslovaitienė pristatė klubo poziciją, kad dviejų klubų tokiu pačiu pavadinimu viename čempionate būti negali: „Mūsų ženklas yra registruotas ir senesnis už jų turimą žymenį, kurį ir norėjo perimti „Spyris“. Lietuvos sporto istorijoje priimta, kad Kauno „Žalgiris“ yra krepšinis, Vilniaus „Žalgiris“ – futbolas. Tai turime puoselėti ir mylėti“.

„Kauno vadovams reikėtų galvoti apie konfliktų ir dviprasmybių nekeliančius sprendimus. Sprendimas „Spyrį“ pervadinti „Žalgiriu“ yra keistas. Ypač, kai Kaune egzistuoja toks turtingą istoriją turintis klubas kaip „FBK Kaunas“, – teigė klubo Garbės prezidentas A. Zuokas.

Naujasis „Žalgirio“ sezonas prasideda kovo 2 dieną – Vilniuje bus žaidžiamos rungtynės su Utenos „Utenio“ komanda.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt