Vilniuje baigti Šv. Roko ligoninės rekonstrukcijos darbai

Vilniuje baigti Šv. Roko ligoninės (buvusios Antakalnio vaikų poliklinikos) pastato rekonstrukcijos darbai, kurių vertė siekė beveik 20 mln. litų. Čia bus sukoncentruotos teikiamos slaugos ir globos paslaugos.

„Darbai baigti laiku, kaip ir buvo planuota. Tai moderni, erdvi, šviesi, šiuolaikiška slaugos ligoninė specialiai tam pritaikytame pastate su modernia įranga ir aplinka“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Rekonstrukcijos metu atnaujinta daugiau nei 6 tūkst. kv. m patalpų, pakeisti langai, durys, virš buvusio baseino ir pagrindinio korpuso pastatytos papildomos patalpos. Atnaujintoje sveikatos priežiūros įstaigoje įrengti du papildomi, pritaikyti lovų transportavimui, liftai.

Atnaujinant pastatą didžiulis dėmesys buvo skiriamas žmonių su negalia poreikiams. Regėjimo negalią turintiems ligoniams čia įrengtas liftas su Brailio rašto žymeniu, įrengta koplyčia. Atnaujintoje ligoninėje yra daugiau nei 80 palatų ir 240 lovų.
Bendra projekto vertė su medicinos įranga ir baldais siekia 20 mln. litų, statybos darbų vertė – apie 18 mln. litų, iš kurių didžioji dalis, daugiau nei 15 mln. litų Vilniaus miesto savivaldybės, apie 3,5 mln. – Europos Sąjungos lėšos, 623,8 tūkst. Lt – valstybės lėšos.

Slaugos ligoninės Tyzenhauzų gatvėje ir Antakalnio gatvėje Sapiegų parke sujungtos nuo 2013 metų sausio 1 dienos. Sujungtos sveikatos įstaigos gavo Šv. Roko ligoninės pavadinimą.

Rekonstrukcijos darbai vyko 1,5 metų, kuriuos vykdė UAB „Irdaiva“. Planuojama, kad atnaujinta ligoninė pilnu pajėgumu pradės veikti gegužę.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]