Parodos, skirtos Mykolo Kleopo Oginskio 250-ųjų gimimo metinių sukakčiai paminėti, atidarymas

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus ( Vilniaus g. 41) 2 aukšto salėje kovo 4 d. 17 val. bus atidaryta fotorefleksijų „Laiškai apie muziką“ (aut. L. Valatkienė), skirta Mykolo Kleopo Oginskio 250-ųjų gimimo metinių sukakčiai paminėti, paroda.

Atidarymo metu M. K. Oginskio tekstus skaitys aktorius R. Vilkaitis, M. K. Oginskio kūrinius atliks B. Dvariono mokyklos auklėtiniai.

M. K. Oginskis (1765-1833) daugeliu talentų garsėjusi XVIII a. pab.-XIX a. pr. asmenybė: politikas, diplomatas, Abiejų Tautų Respublikos Seimo narys, Vilniaus universiteto mokslo tarybos garbės narys, LDK iždininkas, vienas iš 1794 metų Tado Kosciuškos sukilimo vadovų, socialinių reformų idėjų puoselėtojas, kompozitorius, populiarių Europoje polonezų, mazurkų autorius.

Jo diplomatinę veiklą parodoje atspindi demonstruojamos pasų, su kuriais M. K. Oginskis keliavo atlikdamas diplomatines misijas po Vidurio ir Rytų Europą, kopijos.

„…Kiekvienas regi savo akimis, klauso savo ausimis ir savaip vertina, o visų mūsų nuomonė nuolat kinta, “ – yra rašęs M. K.Oginskis knygoje „Laiškai apie muziką“.

Parodoje pateiktų darbų autorė Lilija Valatkienė – žurnalistė, fotomenininkė.

Šios fotorefleksijos, atspausdintos ant drobės, primenančios tapybą, – įtaigios, veikiančios žiūrovo sąmonę, vaizduotę ir jausmus. Įspausdama laiko ženklus, fotografė aktualizuoja mūsų paveldo savitumą ir unikalumą, atspindi kasdienybės trapumą.

Apie autorę: L.Valatkienė du dešimtmečius dirbo žurnaliste dienraštyje „Lietuvos rytas“. Šiuo metu leidžia Lietuvos dailininkų sąjungos laikraštį „DAILĖraštis“, aktyviai fotografuoja, iliustruoja knygas. Yra surengusi 13 personalinių parodų ir edukacinių projektų, dalyvavo 9 jungtinėse fotografų ir dailininkų parodose.

Paroda veiks iki balandžio 4 d.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio sukakties proga paroda bus demonstruojama ir Minske – Lietuvos ambasadoriaus Evaldo Ignatavičiaus, reziduojančio Baltarusijoje, kvietimu.

Paroda Baltarusijos sostinėje veiks kovo 10-11 dienoms (LTMK muziejaus nedarbo dienomis Vilniuje). M. K. Oginskio asmenybė ir jo nuveikti darbai aktualūs Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės teritorijoje ir šios dienos kontekste.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt