Vilnių papuoš dar vienas įspūdingas „street art“ kūrinys

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su menų fabriku „Loftas“ praėjusių metų rudenį inicijavo „street art“ konkursą. Jo metu išrinkta menininkų grupė, kurios darbai papuoš Švitrigailos gatvėje esančio „Lofto“ fasadą.

„Tai yra strateginė miesto vieta – kelias iš Vilniaus oro uosto iki centro. Tai yra pirmas įspūdis apie Vilnių, todėl papuošti menų fabriko fasadą yra svarbu ir miestui, ir šios kultūrinės įstaigos plėtrai“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Menininkai iš Lietuvos ir užsienio kelis mėnesius siūlė savo darbus. Dėl didelio susidomėjimo šio konkurso terminas buvo pratęstas. Laimėtoją rinko iš anksto suformuota menų fabriko ir Vilniaus miesto savivaldybės komisija.

Fasado konkurso laimėtojai – Kaune įsikūrusi profesionali dizaino-dekoro studija „Gyva Grafika“. Kūryba ant sienų ir kitų paviršių yra šios studijos pagrindinė veikla.

„Pasiūlymų buvo tikrai daug ir itin kūrybingų, tačiau „Gyva Grafika“ pateikė labiausiai išvystytą idėją tiek kūrybiniu, tiek techniniu lygmeniu – jie savo srities profesionalai“, – sako „Lofto“ vadovas muzikantas ir prodiuseris Victoras Diavara.

Šio ilgai laukto „street art“ projekto darbai ant menų fabriko fasado prasidės dar šį pavasarį, atšilus orams.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt