Savivaldybėje vyko konferencija – aptartos moksleivių sveikos gyvensenos ugdymo, sveikatos stiprinimo problemos ir tendencijos

Savivaldybėje vykusioje konferencijoje aptartos moksleivių sveikos gyvensenos ugdymo, sveikatos stiprinimo problemos ir tendencijos.


„O dabar pasimankštinkime, apsikabinkime ir pasakykime vieni kitiems gražius palinkėjimus, pagyrimus“, – tokiu netradiciniu būdu konferencijos dalyvius pasveikino Vilniaus meras Artūras Zuokas.

„Vien kviesti, sakyti moksleiviams, kad jie sportuotų, neužtenka. Reikia rasti kelius, kaip juos sudominti, kad jie norėtų, siektų, kad tai taptų jų gyvenimo būdu.

Vilnius, kaip matome, tampa labai judantis, sportuojantis miestas – įvairūs maratonai, varžybos, gatvės sporto projektai, sporto dienos, populiarūs nemokami užsiėmimai viešosiose erdvėse ir t.t. Reikia visai nedaug – užsibrėžti tikslą, pavyzdžiui, kad mokykla dalyvautų velomaratone ar maratone – moksleiviai, jų tėveliai, mokytojai – visa mokyklos bendruomenė. Planas – nesudėtingas, bet juo einama į priekį.

Linkiu pozityvių emocijų – visą tai padeda sportuoti, judėti, mylėti savo šeimą ir artimuosius. Kaip niekad šiandien svarbu suprasti – sveika siela gyvena sveikame kūne“, – sakė Vilniaus meras.

Konferencijoje buvo aptariamos moksleivių sveikos gyvensenos ugdymo ir sveikatos stiprinimo problemos, tendencijos, buvo dalinamasi gerąja darbo patirtimi.

Konferencijoje švietimo specialistai, medikai, psichologai, politikai ir pedagogai skaitė pranešimus apie tėvų vaidmenį vaikų sveikatos ugdyme, kokia šiandienos švietimo politika sveikatos srityje, patyčių ir smurto prevencijos priemones mokyklose, kalbėjo apie saugią mokyklų aplinką, sprendė, kaip stiprinti vaiko psichologinę sveikatą ir gerovę – kokią pagalbą siūlo mokslo ir praktikos geroji patirtis.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]