Vilniaus meras – prieš privalomą priešmokyklinį ugdymą

Švietimo ir mokslo ministerijai suplanavus pradėti privalomą priešmokyklinį ugdymą šešiamečiams, sostinės Savivaldybei tektų nuo rugsėjo 1-osios užtikrinti daugiau kaip 1300 papildomų vietų priešmokyklinukams. Vien Vilniuje tam įgyvendinti prireiktų papildomai apie 940 tūkst. eurų, tačiau apie numatytą valstybės finansavimą savivaldybė informacijos nėra gavusi.

„Negalima daryti reformų, kai nėra tam pasirengta, numatyta lėšų. Kiek problemų kilo dėl darželių, kai valdžia nesuskaičiavo ir tiesiog staiga 2011 m. sutrumpino motinystės atostogas, sumažino išmokas mamoms antraisiais vaiko priežiūros metais ir jau po metų tėveliai skubėjo grįžti į darbus, buvo priversti vesti vaikus į lopšelius, o tam nebuvo pasiruošta“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Įteisinus privalomą priešmokyklinį ugdymą, 65-ias penkiamečių grupes Vilniuje tektų įkurdinti ne darželiuose, kuriuose ir taip trūksta vietų, o mokyklose. Šiuo metu Vilniuje tik nedaugeliu atvejų dirba 4 val. priešmokyklinio ugdymo grupės, nes tėvams patrauklesnės visos dienos priešmokyklinio ugdymo grupės.

Vilniaus mieste ugdymo vietų poreikis išaugo po to, kai 2011 m. įsigaliojo įstatymas, kuris sutrumpino motinystės atostogas. Tai sukėlė staigų darželių vietų poreikio padidėjimą, ypač – lopšelio vietų, nes dauguma tėvų nuo 2011 m. pasirinko vaiko priežiūros atostogas, kol vaikui sueis metai, ir po to grįžo į darbus. Palyginkite, nuo 2013 m. Vilniuje lopšelius lankė 3348 vaikai, nuo 2014 m. – 4674 lopšelinukai. Be to, Vilniuje fiksuojamas didesnis gimstamumas, į Vilnių atvyksta daug jaunimo, kuris kuria šeimas.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt