Vilniaus miesto savivaldybei iš Sveikatos apsaugos ministerijos – beveik 2 mln. litų nuostolių atlyginimo

Teismas Vilniaus miesto savivaldybei iš Sveikatos apsaugos ministerijos priteisė beveik 2 mln. litų – Sveikatos ministerija turės atlyginti daugiau nei 504 tūkst. eurų nuostolių.

Tokius nuostolius Savivaldybė patyrė, bylinėdamasi tesimuose su AB Swedbank lizingas dėl skolos už medicinos įrangą grąžinimo. Dar 2010 metais Savivaldybė perdavė Sveikatos apsaugos ministerijai tuometę Vilniaus greitosios pagalbos universitetinę ligoninę (dabar Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė) ir jos veiklai įsigytą medicinos įrangą.

Įranga buvo įsigyta iš Swedbank lizingo būdu, tačiau, perėmusi iš Savivaldybės visą turtą ir finansinius įsipareigojimus, Ministerija nepripažino savo pareigos atsiskaityti su Banku – Savivaldybė buvo priversta ilgą laiką bylinėtis dėl skolos ir palūkanų priteisimo.

Ministerijai ilgą laiką neigiant savo įsipareigojimus, Savivaldybė patyrė beveik 2 mln. nuostolių – Bankui privalėjo sumokėti palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas. Sveikatos apsaugos ministerija nesutiko ne ginčo tvarka padengti Savivaldybės nuostolių, todėl Vilniaus apygardos teismas priteisė iš juos iš Ministerijos.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt