„Start Vilnius“ įstatinio kapitalo didinimas buvo skirtas Tautos namams, o ne „Air Lituanica“

Vilniaus miesto savivaldybė atkreipia dėmesį, kad žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija, kad oro bendrovė „Air Lituanica“ patirs nuostolių, nes UAB „Start Vilnius“ vykdydama teismo sprendimą turės grąžinti savivaldybei nekilnojamojo turto, – neatitinka tikrovės.

Šis Tarybos sprendimas dėl UAB „Start Vilnius“ įstatinio kapitalo didinimo buvo visiškai nesusijęs su „Air Lituanica“ veikla. Šiuo sprendimu buvo siekiama sudaryti sąlygas įgyvendinti Tautos namų ant Tauro kalno projektą.

Siekiant įgyvendinti Tautos namų projektą, buvo ketinama sudaryti taikos sutartį dėl Profsąjungų rūmų perėmimo, buvo sutarta dėl esminių jos sąlygų, tačiau pasikeitus vienos iš byloje dalyvaujančių šalių valiai, taikos sutartis sudaryta nebuvo.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, 1992 metais atgimė Tautos namų idėja (daugiafunkcis kultūros centras su tarptautinius standartus atitinkančia koncertų sale). Apie tai primena 2007 m. vasario 16 d. atidengtas paminklinis akmuo, skelbiantis, kad šioje vietoje, ant Tauro kalno, turi stovėti Tautos namai.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt