Sostinėje už žolės, šakų, lapų deginimą gresia baudos iki 579 eurų

Viešosios tvarkos skyrių šį savaitgalį pasiekė pirmieji pranešimai apie deginamas šakas, lapus. Skyriaus pareigūnai nuo šiol skirs daugiau dėmesio teritorijoms, kuriose potencialiai gali būti deginamos žaliosios atliekos, o pažeidėjai bus baudžiami.

Taip pat, pastebėję deginamus laužus, žolę, vilniečiai kviečiami, apie tai iš karto informuoti Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnus telefonu (8 5) 219 7948.

Žaliųjų atliekų deginimas pavojingas ne tik patiems degintojams, bet ir aplinkiniams – esant stipriam vėjui ar kitoms klimatinėms sąlygom, ugnis gali greitai išplisti ir tapti nebevaldoma.

„Tvarkymo ir švaros taisyklių“ punktuose numatyta: draudžiama kūrenti laužus, deginti: lapus, šakas, žolę ir (ar) kitas atliekas. Šio punkto nesilaikymas pagal Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 161 straipsnį užtraukia baudą iki penkių šimtų septyniasdešimt devynių eurų.

Vilniaus miesto savivaldybė primena, kad dėl žaliųjų atliekų priėmimo galima kreiptis į UAB „Biastra Plius“ (atliekų priėmimo aikštelė Titnago g. 74, Vilnius, tel. 8 612 69 586, el. p. info@biastraplius.lt , www.biastraplius.lt ).

Viešųjų ryšių skyrius, el.p. vrt@vilnius.lt