Pėsčiųjų žygis – per tris piliakalnius

Pėsčiųjų žygių maratonas tęsiasi – jau šį šeštadienį (kovo 21 d.) 10 val. ryto visi entuziastai laukiami ketvirtajame „Ditmos projektai ir ko” kartu su VšĮ „Sveikas miestas“ bei Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamame žygyje gražiausiomis sostinės apylinkėmis.

Šį kartą žygio pradžia numatyta Naujoje Vilnioje, S. Batoro gatvės stotelėje „Lelijų“ (ją pasiekti 6G ir 74 autobusais). Žygio dalyviai bus kviečiami aplankyti Murlės, Rokantiškių ir Barsukynės piliakalnius.

Žygeiviai keliaus palei Vilnios kairįjį intaką – Murlę. Upelis teka Pavilnių regioninio parko rytiniu pakraščiu. Žygiuodami šalia upelio, keliautojai prieis Murlės piliakalnį. Nuo čia bus keliaujama Medininkų aukštumos link, kur taip pat bus galima pasigerėti ir puikiais atsiveriančiais vaizdais, vėliau bus stabtelėta ir prie Strielčiuko senkapio, nuo kurio toliau žygio maršrutas tęsis Žaliakalnio mišku iki Rokantiškių piliakalnis (piliavietės). Toliau nuo piliakalnio bus leidžiamasi iki Vilnelės, kur prie užtvankos, galima bus apžiūrėti žuvintakį.

Vėliau seks senovinis Naujos Vilnios pilkapynas ir ten – archeologinių akmenų ekspozicija. Apžiūrėjus pilkapyną ir akmenis, vingiuotu miško taku bus kylama į aukščiausią Vilniaus apylinkėse esantį Barsukynės piliakalnį, nuo kurio bus leidžiamasi žemyn į Kučkuriškes. Ten ir bus žygio pabaiga. Iš ten bus galima grįžti 27 autobusu atgal į miestą.

Žygio trasa – 9 kilometrai, ją įveikti planuojama per 4 valandas.

Į žygį rekomenduojama apsirengti ir apsiauti patogiai, taip pat pasiimti šiek tiek maisto. Tie, kurie turi šiaurietiškojo ėjimo lazdas, į žygį gali leistis ir su jomis.

Daugiau informacijos galima gauti kreipiantis el. paštu: kalnai@ditma.lt

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt