Sostinės Savivaldybėje – šiuolaikinis informacinis stendas miestiečiams

Sostinės Savivaldybėje pirmojo aukšto fojė nuo šiol įrengtas unikalus interaktyvusis stendas, kuriame pristatomi aktualūs visuomenei projektai ir darbai, kuriuos vykdo Savivaldybė.

„Per metus savivaldybėje apsilanko daugiau nei 107 tūkstančiai gyventojų. Per labai trumpą laiką interaktyvių žaidimų, filmukų ir žemėlapių pagalba stende jiems galėsime parodyti, kiek daug darbų mieste jau nuveikta, ir kiek projektų dar suplanuota, padėsime greit susirasti reikiamą informaciją“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Demonstraciniame stende įrengtas didžiulis ekranas ir valdymo pultas, kuriuo gali naudotis tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus vilniečiai. Čia jie gali pasirinkti įvairias dominančias temas apie Vilnių: sveikas miestas, verslus miestas, augantis miestas, išmanusis ir t. t. (periodiškai bus atnaujinama ir papildoma).

„Šilto miesto“ skiltyje galima rasti interaktyvųjį pastatų faktinio šilumos energijos suvartojimo žemėlapį, žaidimą apie pastatų atnaujinimą. „Rūpestingo miesto“ skiltyje – informaciją, kaip teisingai rūšiuoti atliekas. „Augančiame mieste“ – Vilniaus viešųjų erdvių atgaivinimo, parkų sutvarkymo projektus. Artėjančių sporto renginių kalendorių galima rasti „Sveikame mieste“ ir daugybę dar kitos patraukliai pateiktos informacijos.

Vilniaus miesto savivaldybė, šiemet įvertinta kaip viena iš keturių geriausiai atsiskaitančių savivaldybių už savo veiklą Lietuvoje. Neseniai pasauliniame reitinge nepriklausomi ekspertai Vilniui skyrė 11 vietą už tai, kad gyventojai yra tiesiogiai įtraukti į miesto valdymą, kad daugybė paslaugų prieinama internetu.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt