Kitais metais planuojama naujojo Lazdynų baseino statybų pradžia – paaiškėjo projekto nugalėtojas

Vietoj senojo Lazdynų baseino bus statomas naujas daugiafunkcio Lazdynų sveikatinimo centras (Erfurto g. 13). Jis bus projektuojamas pagal ūkio subjektų grupės – UAB “Infes” (pagrindinis partneris), „Slangen+Koenis International B.V.“ , UAB “Cloud Architektai”, UAB “Sweco Lietuva” pasiūlytą architektūrinę idėją.

„Naujas, modernus, aukščiausius plaukimo sporto reikalavimus atitinkantis baseinas tikrai nudžiugins visą sporto bendruomenę ir sportui neabejingus žmones, nes bus pritaikytas ir profesionaliam, ir mėgėjiškam sportui. Planuojama, kad projektavimo paslaugos užtruks apie metus, po to iš karto numatyti senojo baseino griovimo ir naujojo statybos darbai, o daugiafunkcinis centras pradės veikti iki 2018 metų“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Laimėtojas turės suprojektuoti naują, FINA (Tarptautinės plaukimo federacijos) reikalavimus atitinkantį sveikatinimo centrą, kuriame veiks vieni moderniausių Baltijos šalyse 25 ir 50 metrų plaukimo baseinai. 50 metrų baseinas bus skirtas plaukimui, o 25 metrų – šuoliams į vandenį. Reguliuojamas baseino gylys suteiks galimybę centre treniruotis ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir visiems norintiems: vandens pramogų mėgėjams, senjorams, vaikams, mamytėms su mažyliais, neįgaliems žmonėms. Centre bus įrengti šiuolaikiški persirengimo kambariai, pagalbinės patalpos kitoms sporto šakoms, modernūs dušai, keletą šimtų vietų tribūnos, automobilių aikštelė.

Iš septynių anonimiškai pateiktų architektūrinės idėjos pasiūlymų kompetentinga ekspertų komisija (architektai, inžinieriai, Kūno kultūros departamento prie LRV atstovas) atrinko geriausią, o Projektų vertinimo komisija patvirtino, kad pateikusio architektūrinę idėją tiekėjo kvalifikacija atitinka konkurso sąlygų minimalius kvalifikacinius reikalavimus.

Konkurso laimėtojas panašų 50 metrų baseiną jau sėkmingai suprojektavo Denekampe Olandijoje – tokią sėkmingą grupės patirtį raštu patvirtina Karališkoji Olandijos plaukimo federacija.

Naujojo Lazdynų sveikatinimo centro vertė sieks iki 23 mln. eurų.

Skelbimas apie tarptautinį pirkimą buvo paskelbtas 2014 metų rugsėjį CVP IS ir VMS interneto tinklalapyje bei Europos Sąjungos oficialiojo leidinio priede.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt