Vilniuje – didžiausios Baltijos šalyse, jau 10-osios alpinizmo varžybos

Šį savaitgalį (kovo 21-22 d.) nuo 10 val. alpinizmo sporto profesionalai ir entuziastai varžysis jubiliejinėse 10-osiose alpinizmo varžybose „MONTIS MAGIA taurė“, kurios vyks menų fabrike LOFTAS ir šalia esančiame sporto centre INDEX HALL. Pirmieji startai šeštadienį planuojami nuo 10 val. Šios varžybos yra didžiausias tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse.

Varžybose nuolatos dalyvauja ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių sportininkai. Šiais metais planuojama sulaukti apie 300 dalyvių. Tarpusavyje varžysis ne tik alpinizmo ir kalnų technikos profesionalai, bet atskiruose pogrupiuose taip pat rungtyniaus šio sporto mėgėjai, jauniai ir jaunučiai.

Pirmą kartą šių varžybų istorijoje bus varžomasi ne tik specialiai parengtose trasose, kuriose vertinami dalyvių praktiniai techniniai įgūdžiai, bet taip pat dalyviai privalės pateikti savo teorines žinias apie sniego lavinų strategijas, gelbėjimo darbus, sprendimų priėmimą aukštuminio lipimo ar kitomis ekstremaliomis sąlygomis, kurių neįmanoma praktiškai išbandyti varžybose Lietuvoje.

Renginys, pasak organizatorių, bus įdomus ne vien varžybų dalyviams – pasirūpinta smagiomis pramogomis ir apsilankiusiems žiūrovams. Drąsesni galės patys pabandyti įvairių alpinistinių triukų, instruktuojami specialiai šioms varžyboms sukurto personažo – fifos alpinistės, o skautai visus norinčius mokys įvairių mazgų rišimo gudrybių. Taip pat bus siūloma specialių pramogų: lipimas alaus dėžėmis ar alpinistine sienele, norintieji galės išbandyti vaikščiojimą įtempta virve (ang. slackline). Bus ką išgirsti ir pamatyti – susirinkusiems pasirodymus surengs „Afrikos djembe“ būgnų ansamblis, „capoeira“ (šokio su kovos elementais) atlikėjai bei fakyrai.

Po pirmosios varžybų dienos, šeštadienio vakarą, ne tik varžybų dalyviai, bet ir visi prijaučiantys alpinizmui kviečiami ir laukiami vakarėlyje menų fabrike LOFTAS. Bus apdovanojami pirmosios dienos varžybų nugalėtojai, o visus susirinkusiuosius linksmins grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir DJ Titas iš ZIP FM.

Alpinizmo varžybos „MONTIS MAGIA taurė“ rengiamos kasmet nuo 2005 m. metų. Šiais metais prie šių varžybų organizavimo prisideda VšĮ „Sveikas miestas“, kuri rengia įvairius sporto renginius Vilniaus mieste ir, svarbiausia, skatina vilniečius sportuoti bei aktyviai gyventi.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt