Per pirmą registracijos į sostinės darželius dieną užregistruota daugiau kaip 7200 vaikų, pernai per tokį pat laiką – apie 2500

Pirmąją registracijos į Vilniaus darželius dieną internetu tėveliai užregistravo daugiau kaip 7200 vaikų. Praėjusiais metais tiek prašymų užregistruota per 3 paras.

„Atsiprašau vilniečių tėvelių, kad per pirmąsias 2 registracijos valandas kilo nesklandumų dėl sulėtėjusio duomenų apdorojimo, taip pat atsiprašau Vilniaus mero, kuris skyrė itin daug dėmesio, laiko ir pastangų, kad sistema veiktų sklandžiai ir operatyviai. Ruošdamiesi registracijai, pasitelkėme vienas geriausių Lietuvoje nepriklausomų kompanijų, tarp kurių ir „DPA“, „BAIP“ ir kitos, – sako E. miesto departamento vadovas Jonas Pidkovas.

Nepriklausomos kompanijos atliko Informacinės sistemos pakeitimus, įdiegė papildomus saugumo protokolus, kurie turėjo atlaikyti kuo didesnes apkrovas ir užtikrinti pakankamą duomenų apdorojimo greitį. Ekspertai neabejojo jos saugumu ir tinkamumu eksploatuoti ir tai Savivaldybei buvo patvirtinta raštu.

Šiuo metu Savivaldybė kartu su partneriais atlieka dalykinę analizę – kodėl nuo 8 val. ryto, prasidėjus registracijai, duomenų apdorojimas vyko gerokai lėčiau nei planuota.

„Vaikai į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes bus registruojami iki balandžio 30 dienos. Grupės bus formuojamos nuo gegužės 1 d. iki birželio 1 d. Ir tik laiko klausimas, kada į darželius bus galima registruoti nuolat, nelaukiant konkrečios datos, tik gimus vaikeliui“, – sako Švietimo departamento vadovas Gintaras Petronis.

Šiemet pirmenybė teikiama tiems mažiesiems vilniečiams, kuriems pernai nebuvo skirta vieta darželyje. Sudarant darželių eiles, pirmumas teikiamas vaikams, kurių gyvenamoji vieta deklaruota Vilniuje, teritorijoje, kuriai priskirtas darželis. Be to, tėveliai visada gali patikslinti prioritetus nekeičiant registracijos datos, papildydami jau pateiktą informaciją nauja.

Daugiau informacijos apie prioritetus ir eilių sudarymo tvarką galite rasti www.vilnius.lt/darzeliai.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt