Turizmo parodoje Paryžiuje lietuviški skrabalai stebino prancūzus

Kovo 19-22 dienomis Vilniaus miesto turizmo galimybės buvo pristatytos Paryžiuje vykusioje pasaulinėje turizmo parodoje „Salon Mondial du Tourisme 2015“.

Šiemet parodoje, šventusioje 40-ąjį jubiliejų, ypatingas dėmesys buvo skirtas ir Lietuvai, šventusiai 25-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines.

Lietuvos ir Vilniaus vardas buvo nuolat minimas scenoje, kurioje neįprastu skambesiu paryžiečiams skrabalais atliekamos lietuviškos melodijos kvietė atvykti į Lietuvą ir Vilnių.

Žiūrovų akį traukė ne tik įspūdingai atrodantis lietuviškas instrumentas, bet ir tautiniai atlikėjų kostiumai.

Šilta ir emocinga prancūzų publika, noriai klausiusi lietuviškos muzikos, taip pat labai domėjosi ir Lietuvos kultūra, istorija, kelionėmis į Vilnių.

Prie Vilniaus stendo parodos lankytojus traukė ne tik Lietuviški kostiumai ir muzika, bet ir betarpiškas, malonus bendravimas, šypsenos bei galimybė laimėti savaitgalio kelionę į Vilnių.

Susidomėjimą aplankyti vieną didžiausių Rytų Europoje Vilniaus senamiestį, įtrauktą į UNSECO pasaulio paveldo sąrašą, ir kultūrinių renginių gausą paskatino ir Lietuvos prisijungimas prie euro zonos.

„Salon Mondial du Tourisme“ yra viena didžiausių Prancūzijoje vykstančių turizmo parodų, kasmet sulaukianti didelio turizmo specialistų ir lankytojų dėmesio. Preliminariais duomenimis, šiemet parodoje apsilankė beveik 110 tūkst. lankytojų, daugiau nei 5 tūkst. žiniasklaidos atstovų ir turizmo verslo profesionalų.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt