Ilgamečiui Kaziuko mugės organizatoriui, senųjų kultūros paveldo tradicijų saugotojui ir puoselėtojui Vyteniui Urbai – Žygimanto Augusto medalis

Kaziuko mugės atgaivintojui, ilgamečiui šios mugės organizatoriui, senųjų kultūros paveldo tradicijų saugotojui ir puoselėtojui Vyteniui Urbai Vilniaus rotušėje iškilmingai įteiktas Žygimanto Augusto medalis.

„Džiaugiuosi, kad nei vienam Savivaldybės tarybos nariui nekilo abejonių pritariant šiam sprendimui. Džiaugiuosi galėdamas įteikti patį garbingiausią miesto apdovanojimą, aukščiausią miesto žymenį Vyteniui Urbai. Šiandien puiki proga padėkoti, kad kuriate šią šventę. Neveltui kadaise Vytenis buvo legendinės Vilniaus krepšinio komandos „Statyba“ narys. Gal tai jau įaugę į kraują – projektuoti, statyti, kurti. Linkiu ir toliau puoselėti mūsų senąsias tradicijas, saugoti kultūros paveldą.

Vytenis – iš tų keistuolių gerąja prasme. Žinau tikrai, kad Kaziuko mugės dažniausiai būna nuostolingos, tačiau šis žmogus vis vien „serga“ šiuo reikalu – nesavanaudiškai atiduoda idėjas, širdį, jėgas. Tokių keistuolių dėka visas pasaulis tampa geresnis, gražesnis. O Vilnius be Kaziuko nebūtų Vilnius“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Vytenis Urba Vilniaus ir Lietuvos tautodailininkams pažįstamas nuo 1991 metų, kai Vilniuje buvo atgaivinta Kaziuko mugės tradicija, o Vytenis Urba tapo šio renginio organizatoriumi. Kaziuko mugė yra unikalus Lietuvos reiškinys – daugelį metų ši šventė išlieka savotiška Vilniaus miesto „vizitine kortele“ , prie kurios įvaizdžio kasmet naujomis idėjomis, tačiau palaikančiomis senąsias tradicijas, prisideda Vytenis Urba.

„Jaučiuosi ir esu labai pagerbtas, pakylėtas po tokių gražių žodžių. Džiugu, kad renginiai pavyksta, kad Kaziuko mugės geografija plečiasi tolyn už Vilniaus ir Lietuvos ribų, kad jos laukia kaimyninės, ir ne tik, užsienio šalys, kad šitaip galime nešti mūsų šalies kultūros paveldą į daugelį pasaulio šalių, ir svečias šalis priartinti prie mūsų. Dėkoju savo šeimai, komandai ir Savivaldybei už pagalbą, palaikymą, paramą – mes drauge galime labai daug“, – sakė Vytenis Urba.

Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės medaliai yra vieni iškiliausių Vilniaus miesto apdovanojimų.

Medalis teikiamas vieną kartą metuose atsižvelgiant į kandidatų nuopelnų svarbą per pastaruosius 10 metų, įvertinant jų visuomeninę ir profesinę veiklą Vilniaus miestui ir vilniečių labui.

Šiais medaliais, įsteigtais 2000 m., jau apdovanota 15 šalies šviesuolių, kurių dauguma dalyvavo ir šiose iškilmėse iškilmėse.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt