Savivaldybėje atidaryta Izraelio fotografo Zivo Koreno darbų paroda

Vilniaus miesto savivaldybės 2 a. fojė atidaryta vieno garsiausių Izraelio fotografų Zivo Koreno darbų paroda „TLVilnius – Tel Avivas Vilniuje“. Parodą atidarė J. E. Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas ir Vilniaus meras Artūras Zuokas.

„Sveikinu parodos autorių ir dėkoju organizatoriams. Tai menininkas, kurio biografijoje apstu pasiekimų ir apdovanojimų. O šio garsaus fotografo užfiksuotos akimirkos kalba pačios už save. Džiaugiuosi, kad mūsų žmonės tokiose parodose gali labiau pažinti kraštą ir jo žmones, kurie yra šimtmečiais susiję su mūsų šalies istorija, kultūra “, – atidaryme sakė Vilniaus meras A. Zuokas.

Ziv Koren – profesionalus žurnalistas, daugiau nei prieš 20 metų pradėjęs karjerą Izraelio armijoje. Šiandien jis dirba Izraelio dienraštyje „Israel Hayom“, atstovauja Izraelio fotoagentūrai „Polaris Images“, yra prekių ženklo „Canon“ ambasadorius Europoje, Viduriniuose Rytuose ir Afrikoje (angl. EMEA).

Ziv Koren kuria išskirtinius dokumentinius projektus, kuriuose vyrauja Izraelio ir pasaulinio lygio humanitarinės problemos: Izraelio ir Palestinos konfliktas, skurdas, cunamis pietryčių Azijoje, žemės drebėjimas Haityje, AIDS Pietų Afrikoje ir kiti. Savo fotoaparato objektyvu fiksuoja Izraelio didmiestį – Tel Avivą, kuriame jis gyvena ir dirba pastaruosius 25 metus.

Autoriaus nuotraukos buvo skelbtos pasaulio spaudiniuose „Time“, „Newsweek“, „The Sunday Times Magazine“, „Stern“, „Der Spiegel“, „Paris Match“, „Le Figaro“, „Corriere Della Sera Magazine“ ir „Wired Magazine“ žurnaluose.
Apie jį sukurtas filmas „More than 1000 Words“ („Daugiau nei 1000 žodžių“) buvo plačiai rodomas pasauliniuose kino festivaliuose ir pelnė daugybę apdovanojimų. Ziv Koren yra prisidėjęs rengiant daugybę knygų, nuolat skaito paskaitas pasaulio universitetuose.

Parodą vilniečiai ir miesto svečiai galės aplankyti iki balandžio 19 d.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]