Vilniaus rotušėje pagerbti 20-ojo „Kino pavasario“ svečiai ir organizatoriai

Vilniaus rotušėje sostinės meras Artūras Zuokas pagerbė į jubiliejinį festivalį „Kino pavasaris“ atvykusius režisierius, aktorius, festivalio žiuri narius, taip pat organizatorius ir rėmėjus.

„Vilnius – ypatingas miestas. Tai ne teritorija ar fizinis dydis. Vilnius yra erdvė. Erdvė, kurioje pavasarį jau dvidešimtą kartą žydi „Kino pavasaris“. Džiaugiuosi, kad sparčiai auga Vilnius, kuriame telkiasi darni ir kūrybinga visuomenė. Šiemet ypač ryškiai matyti, kad kasmet festivalis vis labiau auga ir stiprėja. Ne veltui jubiliejinis „Kino pavasaris“ jau dvi savaites kuria šventę mieste.

Man itin malonu čia sutikti garbingus svečius, šių metų „Kino pavasario“ dalyvius: Lietuvių kilmės Prancūzijos kino režisierių, scenaristą, aktorių, Oskaro laimėtoją Michel Hazanavičių, rusų režisierių, Marko Aurelijaus prizo llaimėtoją Aleksejų Fedorčenko, Kanų festivalio laureatą danų režisierių Bille August.

Vilnius – žemai skraidančių angelų miestas. Manęs klausia, kas tie angelai. Angelai – tai šio miesto žmonės. Tereikia tik nusišypsoti ir pastebėsime tą angelą, kuris šalia, kuris taip pat lankosi „Kino pavasaryje, “ – sakė įteikdamas festivalio direktorei Vidai Ramaškienei Vilniaus simbolį – angeliuką.

Anot mero, Vida Ramaškienė per du dešimtmečius nuveikė titanišką darbą, kad festivalis taip ilgai gyvuotų, būtų itin visų laukiamas ir matomas, taip pat pažymėjo, kad Vilniaus miesto tarybai teiks siūlymą apdovanoti festivalio direktorę Barboros Radvilaitės medaliu.

Po oficialiosios vakaro dalies svečiai bendravo, diskutavo, dalinosi patirtimi, įspūdžiais apie Vilnių ir jo žmones, buvo vaišinami lietuviška virtuve.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt