Kviečiame pažinti Vilnių keliaujant dviračiu, pėsčiomis ar vandens keliais

Vilniaus, Trakų ir Kernavės turistines traukos vietoves Lietuvos gyventojai bei užsienio svečiai nuo šiol galės pažinti naudodamiesi naujais leidiniais: ,,Dviračių maršrutai. Vilnius. Trakai. Kernavė“, ,,Vandens maršrutai ir aktyvios pramogos. Vilnius. Trakai. Kernavė“ ir ,,Pažinkite senąsias Lietuvos sostines. Vilnius. Trakai. Kernavė“. Leidiniai, skirti pristatyti dviračių ir vandens turizmą, išleisti lietuvių, anglų, rusų ir lenkų kalbomis.

Šiuose leidiniuose keliautojas ras informaciją apie lankytinus turizmo objektus, maršruto trasos aprašymą ir žemėlapius su pažymėta maršruto trasa, lankytinais objektais ir turizmo paslaugomis. Kultūrinio turizmo leidinyje ,,Pažinkite senąsias Lietuvos sostines. Vilnius. Trakai. Kernavė“, kuriame pristatoma 70 turizmo objektų, informacija pateikta net šešiomis kalbomis – viename leidinyje lietuvių, rusų ir lenkų kalbomis, kitame – anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis. Leidiniai nemokamai platinami Vilniaus ir Trakų turizmo informacijos centruose, Kernavės archeologinės vietovės muziejuje.

Leidiniai sukurti įgyvendinant dalinai ES lėšomis finansuojamą projektą ,,Naujų turizmo maršrutų sukūrimas Vilniaus, Trakų ir Kernavės turistinėse traukos vietovėse“. Projektą įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Turizmo skyrius kartu su partneriais Trakų ir Širvintų rajonų savivaldybių administracijomis.

Projekto metu buvo atrinkti lankytini objektai ir sukurti nauji turizmo maršrutai Vilniaus, Trakų bei Kernavės regione, sukurta mobilioji programėlė išmaniesiems telefonams ,,Tourism Routes. Vilnius. Trakai. Kernavė‘‘ ir filmukai, pristatantys maršrutus. Filmukus galite peržiūrėti paspaudę žemiau esančias nuorodas:

https://www.youtube.com/watch?v=TIjVH59FrlY

https://www.youtube.com/watch?v=6tzw8Dc-cBQ

https://www.youtube.com/watch?v=8y3Io33IBn0

https://www.youtube.com/watch?v=r7L1C5BIShs

Bendra projekto vertė – 472 672,00 Lt. Iš jų 85 proc. sudaro ES parama iš Europos regioninės plėtros fondo.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt