„Arinuškos“ romansai skambės I Vilniaus Velykų festivalyje

Balandžio 12-ąją, prаvoslavų Šv. Velykų dieną, 19.00 val. Tarptautinė programa Kultūrų dialogas” ir ansamblis Arinuška” kviečia Vilniaus gyventojus ir svečius į Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčią, kur vyks I Vilniaus Velykų festivalis. Ten skambės liaudies romansai, kuriuos atliks ansamblis “Arinuška”. Liaudies romanso vystymosi kelias prasideda XIX amžiuje ir tęsiasi iki šiol. Festivalio organizatoriai kviečia pasimėgauti meilės lyrika, išgirsti miesto, kazokų, romų, žiauriuosius romansus.

Lietuvos rusų siela – taip vadina šį kolektyvą muzikos pasaulyje. Ansamblis Arinuška” įkurtas Vilniuje 1997 metais, jam vadovauja Irena ir Nikolajus Zacharovai. Kolektyvas aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, yra Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos abonementinių koncertų dalyvis. Ansamblio repertuare – Lietuvoje gyvenančių sentikių dainos ir šokiai, Lietuvos-Baltarusijos pasienio apeiginis folkloras, taip pat Pietų Rusijos regionų dainos.
“Arinuška“ išleido nemažai kompaktinių plokštelių. 2013 m. Lino Rimšos kūrinys „Senasis tikėjimas“, kuris buvo specialiai sukurtas šiam kolektyvui, sudomino britų kompaniją ARC MUSIC, vėliau buvo įrašyta ir išleista kompaktinė plokštelė. Tais pačiais metais kompaktinė plokštelė Rusų liaudies romansai” įtrauktas į čekų “Studio Fontana” muzikos bibliotekos katalogą, kuriame pristatomi išskirtiniai pačių iškiliausių užsienio muzikantų įrašai. 2013 m. belgų žurnalas “Le Canard Folk” tradiciškai paskelbė geriausią mėnesio kompaktą, ir juo buvo pripažintas Arinuškos” Rusų liaudies romansai”.

Festivalio organizatoriai – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras ir Slavų tradicinės muzikos mokykla tikisi, kad Vilniaus Velykų festivalis užims reikšmingą vietą sostinės kultūriniame gyvenime ir pratęs visame pasaulyje žinomos tarptautinės programos Kultūrų dialogas” organizuojamų festivalių Pokrovskie kolokola” ir “Kalėdinio festivalio” tradicijas.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt