Parengtas planas, kaip bus atnaujintas Žirmūnų kvartalas

Vilniaus miesto savivaldybės merui Artūrui Zuokui pristatyta Miesto plėtros departamento kartu su urbanistų biuro „PUPA – Strateginė urbanistika“ konsultantais parengta vizija ir vietos veiksmų planas – kaip darniai atnaujinti prieš 50 metų pastatytą daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalą Žirmūnuose (tarp Minties, Tuskulėnų ir Žirmūnų gatvių), išspręsti automobilių parkavimo kiemuose problemas, atnaujinti gyvenamųjų namų aplinką bei viešąsias kvartalo erdves, sukurti darnią transporto, dviračių ir pėsčiųjų judėjimo sistemą.

Rekonstravus kaimynijų (po 6-8 namus) kiemus, juose atsiras vietos ne tik automobiliams, bet ir vaikų žaidimų aikštelėms. Rajone suplanuotos ir aktyvaus poilsio zonos, skirtos įvairaus amžiaus gyventojams, terasos, tankus pėsčiųjų takų tinklas, Mokyklos alėja, Bibliotekos aikštė, lauko turgelis, saugios dviračių saugyklos. Atnaujinus pastatus, kiekviena kaimynija turėtų išskirtinį identitetą.

Parengta urbanistinė vizija ir veiksmų planas sėkmingai užbaigė du su puse metų vykusį tarptautinį projektą „Re-Block“, finansuotą Europos Regioninės Plėtros Fondo lėšomis, kuriame Savivaldybė kartu su vietos bendruomene, užsienio partneriais ir konsultantais atliko ir teritorijos socio-ekonominę bei urbanistinę analizę, pagrįstą Žirmūnų kvartalo gyventojų apklausos duomenimis, sukūrė inovatyvų vieno iš seniausių Vilniaus daugiabučių gyvenamųjų namų rajono atnaujinimo ir gyvenamosios aplinkos gerinimo modelį – pažangaus miesto valdymo gaires, tinkančias ir kitoms miesto probleminėms gyvenamosioms teritorijoms atnaujinti.

Meras A. Zuokas pritarė pristatytam vietos veiksmų planui. Didžiąją dalį projektui įgyvendinti reikalingų lėšų planuojama gauti būtent iš ES struktūrinių fondų. Iki 2016 metų planuojama parengti planavimo dokumentus ir investicinius projektus.

Žirmūnų kvartalo atnaujinimo projekto vertė – apie 15 mln. Eur. Pirmajam etapui – keleto kaimynijų, centrinės M. Katkaus gatvės ir pagrindinių viešųjų erdvių atnaujinimui – prireiktų apie 5,5 mln. Eur.

Kviečiame susipažinti su Žirmūnų trikampio atnaujinimo projektu:

Daugiau informacijos:
Miesto plėtros departamento Plėtros planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Sičiūnienė, tel. 8 5 211 2579