Taryba svarstys Gatvių apšvietimo modernizavimo sutarties sąlygas

Šiandien Vilniaus miesto tarybos posėdyje nuspręsta pradėti svarstyti Gatvių apšvietimo modernizavimo sutarties sąlygas ir įsigaliojimo terminą. Savivaldybė viešos ir privačios partnerystės būdu siekia renovuoti pasenusius Vilniaus miesto gatvių apšvietimo tinklus.

Ankstesniame Tarybos posėdyje buvo pasiūlyta pratęsti sutarties įsigaliojimo terminą iki birželio pabaigos, nes į Savivaldybę kreipėsi Investuotojas, kartu su banku „Deutsche Bank“, prašydami pratęsti terminą, kol bus priimtas galutinis sprendimas finansuoti projektą.

„Jei mes nepratęsime sutarties laikotarpio, kaip prašo Investuotojas, tai šešerių metų projektas, kuriam savo palaikymą 2013 m. yra pareiškusi Europos Komisijos Energijos direktorato direktorė Marie Donnelly, būtų tiesiog sustabdytas“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Komisijos atstovė tuomet pažymėjo, jog toks projektas yra geras pavyzdys ES, kaip taupyti energiją, diegti geriausius aplinką tausojančius sprendimus ir paragino Vilnių pasinaudoti Europos komisijos įsteigto Europos Energetinio Efektyvumo fondo (EEEF) finansavimu.

Naujai išrinktoji Vilniaus miesto savivaldybės taryba dar turės pakankamai laiko susipažinti su sutartimi ir priimti galutinius sprendimus dėl sutarties sąlygų tikslinimo.

Projekto vystymo komandoje dirbo „Investuok Lietuvoje“ ir Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai, dokumentus vertino Finansų ministerija, projekto parengimas ir įgyvendinimas kainavo apie 0,5 mln. Lt (0,145 mln. Eur).

Iš viso Vilniuje yra apie 44 tūkstančius šviestuvų, kurie paskutinį kartą buvo atnaujinti 1997-2000 metais. Miesto gatvių apšvietimo įrenginių nusidėvėjimas viršija 89,5 proc. Planuojamas investicijų dydis į modernizavimo projektą – 108 mln. litų (31,3 mln. eur). Skaičiuojama, jog modernizavus gatvių apšvietimo tinklus, elektros energijos suvartojimą galima bus sumažinti net iki 77 proc.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]