„Open House Vilnius” – atviros architektūros savaitgalis

„Open House Vilnius“ – tai balandžio 25-26 dienomis vyksiantis atviros architektūros savaitgalis, kuris pakvies vilniečius ir miesto svečius pažinti šiuolaikišką ir išskirtinę Vilniaus miesto architektūrą. Renginio metu duris atvers 30 išskirtinių sostinės pastatų, kurie įprastai yra visiškai arba iš dalies neprieinami visuomenei. Architektūros savaitgalio metu juose apsilankyti galima bus tiek savarankiškai, tiek dalyvaujant ekskursijose su pastatų gidais, darbuotojais, gyventojais ar architektais.

„Open House Vilnius“ savaitgalio metu ekskursijos pastatuose bus nemokamos ir atviros visiems. Lankytojai galės ne tik susipažinti su pastatais, bet ir sudalyvauti įvairiuose renginiuose: Tuskulėnų rimties parko kolumbariume-koplyčioje skambės sutartinės, Vilniaus Minties gimnazijoje vyks kūrybinės dirbtuvės vaikams „Mano svajonių namai”, skulptoriaus Gedimino Jokūbonio studijoje visą šeštadienį vyks skulptūros dirbtuvės, o Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro (MKIC) lankytojai galės tyrinėti šį pastatą audio ekskursijoje.

Atviros architektūros savaitgalis “Open House Vilnius” yra tarptautinio tinklo „Open House Worldwide“, vienijančio daugiau nei 30 miestų visame pasaulyje, narys. Pagrindinis šio renginio visame pasaulyje tikslas – kurti galimybes žmonėms pažinti miestų architektūrą, ja domėtis ir atrasti iš naujo. Prie renginio organizavimo ir įgyvendinimo prisideda daugiau nei 200 savanorių.

Daugiau informacijos apie ekskursijas, pastatų lankymo laikus bei kitus renginius: www.openhousevilnius.lt

„Open House Vilnius” vaizdo klipas: https://vimeo.com/124509077

„Facebook“ renginys: https://www.facebook.com/events/341418636061196/

„Facebook“: https://www.facebook.com/OpenHouseVilnius

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt