Pasaulinės „Taidziciuan“ ir „Cigong“ dienos proga vyks 1-asis atviras Lietuvos tai či čempionatas“

Šių metų balandžio 25 d., šeštadienį, Vilniuje Lietuvos edukologijos universiteto (Studentų g. 39) mažojoje sporto salėje vyks 1-asis atviras Lietuvos ušu Taidziciuan (Taiči) čempionatas. Dalyviai kviečiami varžytis taolu ir tuišou rungtyse. Varžybose dalyvaus Taidziciuan entuziastai bei profesionalūs sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Rusijos. Specialiai į čempionatą atvyksta žymūs ušu meistrai iš Siano (Kinija) Fu Chunping ir Wang Lijing bei šiuo metu Lietuvos sporto universitete dėstanti Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto kvietimu į Lietuvą atvykusi Pekino sporto universiteto lektorė, daugelio Kinijos ušu varžybų nugalėtoja, ušu meistrė Wang Junli.

Renginyje dalyvaus ir šiuo metu Lietuvoje reziduojantys ušu ekspertai – Taidziciuan meistras, ušu sporto šakos dėstymo metodikos ekspertas, „Siano ušu asociacijos“ narys Wang Xiyin bei Jang Taidziciuan ir Fudzian Baiheciuan ušu instruktorius, 8-tojo dano (kyoshi) Okinavos Jundokan Goju-ryu karate-do meistras Robert Honiball.

Tą pačią dieną Vilniaus Rotušės aikštėje bus švenčiama Pasaulinė Taidziciuan ir Cigung diena (World Tai Chi & Qigong Day), kurios metu vyks čempionato atidarymas. Jo metu vilniečiai ir miesto svečiai turės progą susipažinti su skirtingomis šio ušu stiliaus pakraipomis bei įvairiomis kinų sveikatingumo sistemos Cigung atmainomis, stebėti specialiai ta proga į Lietuvą atvykusių meistrų iš Kinijos pasirodymus.

Renginio organizatoriai – Lietuvos sportinio ir tradicinio ušu federacija ir VšĮ „Sveikas miestas”. Renginio rėmėjai – Kinijos ambasada Lietuvoje ir Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas.

11.00 val. – Rotušės aikštėje vyks renginio atidarymas.

13.00 val. – Varžybų pradžia Lietuvos edukologijos universiteto mažojoje salėje

Taidziciuan (liet. Aukščiausios ribos kumštis)- viena populiariausių kinų kovos menų (ušu) pakraipų, kurioje be kovinių veiksmų ypatingai akcentuojamas sveikatingumo elementas. Vakaruose dažniausiai šis ušu stilius žinomas netaisyklinga suanglinta transkripcija Tai či.

http://wushufederacija.lt/

https://www.facebook.com/events/1530856780497276/?fref=ts

https://www.youtube.com/watch?v=VveeHd-F6Jk

Nuotraukos Vytauto Dranginio.